Jubileuszowy X Wielki Maraton Czytania w PSP nr 2 w Brzesku

W tym roku wypada skromny jubileusz Wielkiego Maratonu Czytania w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku. Będziemy czytać przez 24 godziny non stop już po raz dziesiąty. Maraton rozpocznie się 14 czerwca o godz. 10.00, a skończy 15 czerwca 2018r.

Jego inicjatorką jest animatorka koła teatralnego kl. IV-VII, polonistka Agata Podłęcka. Cała zaś impreza jest promowana i wspierana przez dyrektora szkoły, panią Urszulę Białkę.

Tegoroczny Maraton w PSP nr 2 w Brzesku przebiega pod hasłem „Szalone wakacje”. Zamierzeniem jego jest wyzwolenie zarówno u dzieci jak i dorosłych drzemiących

w umysłach marzeń jak i wspomnień o pięknych, niezapomnianych, czasem zwariowanych wakacjach, nowych przyjaźniach, doświadczeniach, emocjach, przygodach.

Już po raz trzeci honorowy patronat nad Maratonem objęła Małżonka Prezydenta RP – Agata Kornhauser-Duda.

Idea Maratonów Czytania, czyli czytania przez 24 godziny non stop, wypływa z  ogólnopolskiej medialnej kampanii społecznej rozpoczętej w czerwcu 2001 r. przez fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, propagującej codzienne czytanie dzieciom jako skuteczną i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju.

Uczniowie do Maratonu przygotowują się od początku roku szkolnego: czytają  tematyczne książki (zgodnie z hasłem maratonu na dany rok). Piszą i wydają własne książeczki, które następnie czytają podczas Maratonu. Na podstawie utworów wykonują prace plastyczne, które są prezentowane na wystawie w hallu głównym szkoły. Na Maraton zapraszani są liczni goście: zaprzyjaźnione szkoły, przedszkola, przedstawiciele władz miasta, kultury, oświaty, przedsiębiorcy, przyjaciele szkoły, rodzice i uczniowie. Maraton tradycyjnie rozpoczyna burmistrz Brzeska – Grzegorz Wawryka, odczytując pierwsze zdania, a kończy po 24 godzinach przy głośnym odliczaniu dyrektor szkoły – Urszula Białka.

Jest to impreza otwarta, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do czytania razem z dziećmi.

AP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.