ad2
ad2
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

Dzień Dziecka w Jadownikach

Maj od wielu lat to czas, w którym straże pożarne otwierają swoje podwoje dla mieszkańców w ramach obchodzonych w tym miesiącu Dni Ochrony Przeciwpożarowej. W Jadownikach dzień otwarty remizy zbiegł się z organizacją Dnia Dziecka

-31 maja zorganizowaliśmy imprezę pod nazwą Dni otwarte OSP Jadowniki. Połączyliśmy go z obchodami Dnia Dziecka, co zmobilizowało nas do zorganizowania naszym najmłodszym strażakom z dziecięcej drużyny pożarniczej pikniku z zabawami, konkursami oraz zwiedzaniem remizy – mówi prezes jadownickiej OSP, Józef Mól.

W organizację spotkania z ogromną ochotą włączyli się rodzice dzieci małych strażaków, upiekli ciasta, zafundowali przekąski i napoje. Bez nich nie udałoby się tak znakomicie zorganizować święta dla najmłodszych. W pikniku uczestniczyło wielu mieszkańców Jadownik, którzy oglądali pokazy i uczestniczyli w konkursach.

W trakcie pikniku dzieci wraz ze swoimi rodzicami mieli okazję nie tylko zobaczyć jak strażacy ratują życie, ale również poćwiczyć pierwszą pomoc na fantomach, usiąść w samochodach ratowniczo-gaśniczych, ubrać hełm strażacki, zobaczyć sprzęt ratowniczy jaki posiada OSP Jadowniki.

__

Brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.