Tarnowscy policjanci nie odpuszczają dealerom narkotykowym

Policjanci „kryminalni” z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum udaremnili wprowadzenie na lokalny rynek marihuany o wartości czarnorynkowej ponad 3 tys. złotych.

Realizując zadania wynikające z Ustawy o Policji, „kryminalni” Komisariatu Policji Tarnów-Centrum ustalili, że 24-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego zaopatruje się w narkotyki poza Tarnowem, a następnie rozprowadza je w naszym mieście oraz powiecie. 3 stycznia br. w godzinach wieczornych w Zgłobicach mężczyzna został zatrzymany, gdy wracał swoim samochodem do Tarnowa „starą czwórką”. Podczas przeszukania samochodu policjanci odnaleźli ukryty w dwóch workach foliowych susz roślinny (marihuanę) o wadze ponad 110 gramów i wartości ponad 3000 złotych. Kierowca został zatrzymany, a jego samochód zabezpieczony na parkingu.

Podczas przesłuchania w komisariacie Policji mężczyzna przyznał się do posiadania i udzielania marihuany tj. o czyny określone w artykułach 58, 59 i 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W piątek wieczorem (5.01.) został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, a następnie do sądu z wnioskiem o środek izolacyjny. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec dwudziestoczterolatka tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Sprawa prowadzona jest przez Komisariat Policji Tarnów-Centrum w kierunku naruszenia artykułów 58 ust. 1, 59 ust. 1 oraz 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających ustawodawca przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat.

__

KPPgrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *