Dwa groźne wypadki w weekend – apelujemy o ostrożną jazdę

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w sobotę 6 stycznia, około godziny 16:00. W Rzezawie, na ulicy Pacynkowej  kierujący pojazdem Mitsubishi Lancer na prostym odcinku drogi, podczas wykonywania manewru wyprzedzania pojazdu m-ki Opel Zafira utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał z jezdni do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w betonowy przepust doprowadzając do dachowania pojazdu. Na skutek zdarzenia kierowca i troje pasażerów odniosło obrażenia ciała, zostali zabrani do Szpitala. Na miejscu policjanci WRD KPP w Bochni wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Okoliczności zdarzenia w najbliższym czasie zostaną dokładnie zbadane i wyjaśnione przez policjantów Wydziału Dochodzeniow-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Drugi wypadek miał miejsce na obwodnicy Bochni. 7 stycznia, kilkanaście minut po północy Kierująca samochodem marki Volkswagen, jadąc drogą K94 w kierunku Krakowa , na śliskiej nawierzchni drogi straciła panowanie nad kierowanym pojazdem przemieszczając się na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzyła w skarpę po lewej stronie drogi doprowadzając do wywrócenia się pojazdu na dach. W wyniku zdarzenia jeden z pasażerów trafił do szpitala.

Apelujemy do kierowców o ostrożna jazdę !

Opady atmosferyczne powodują, że na drogach jeździ się trudno. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania, a gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zwolnijmy nogę z gazu, zachowajmy spokój i cierpliwość, gdyż pośpiech w tak niesprzyjających warunkach może doprowadzić do tragedii.

__

KPPgrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *