Orszak Trzech Króli w Brzesku

Blisko dwa tysiące mieszkańców Brzeska i okolicznych miejscowości przeszło w Orszaku Trzech Króli, który już po raz piąty organizowany był przez Urząd Miejski przy współpracy z parafiami pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła oraz Miłosierdzia Bożego.

Zbiórka uczestników orszaku odbyła się na Placu Kazimierza Wielkiego, gdzie jego uczestników powitał burmistrz  wraz z księżmi Józefem Drabikiem i Wojciechem Wernerem, którzy rozdali wraz z radnymi Rady Miejskiej i strażakami Dziecięcej Grupy Pożarniczej przy OSP Jadowniki korony, śpiewniki i naklejki z symbolami Święta Trzech Króli. Przed wymarszem Grupa Śpiewacza Jadowniczanie zaprezentowała fragment bożonarodzeniowych jasełek.

Pochód, który prowadziła Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Wiesława Porwisza, z Placu Kazimierza Wielkiego przeszedł ulicą Uczestników Ruchu Oporu, przez plac Żwirki-Wigury, następnie ulicą Głowackiego do brzeskiego Rynku. Tam, na specjalnie rozstawionej scenie wspaniały występ zaprezentowali artyści z Grupy Śpiewaczej Jadowniczanie. Na zakończenie pochodu księża udzielili błogosławieństwa jego uczestnikom, burmistrz wraz z księżmi rozdali słodycze.

Dzieci, które przyszły na pochód Trzech Króli w przebraniach mogą odebrać nagrody ufundowane przez burmistrz w Biurze Promocji pokój nr 12.

Organizatorzy marszu dziękują Miejskiej Orkiestrze Dętej, Grupie Śpiewaczej Jadowniczanie, Dziecięcej Drużynie Pożarniczej z Jadownik, pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury oraz policjantom i strażakom z OSP Brzesko za zabezpieczenie orszaku.

___

Brzesko.plSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *