Gnojnik – Bezpieczeństwo to priorytet

Policjanci zorganizowali kolejną w tym roku debatę społeczną, tym razem z mieszkańcami gminy Gnojnik. Spotkanie miało charakter otwartej dyskusji służącej wymianie informacji na temat głównych zagrożeń widzianych oczami lokalnego społeczeństwa oraz związanych z tym oczekiwań w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

Wczoraj (7.12) w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Biesiadkach brzescy policjanci spotkali się z mieszkańcami gminy Gnojnik. Spotkaniu przyświecało hasło „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie możesz mieć na nie wpływ”. Policjanci mają świadomość jak ważną rolę odgrywa lokalne społeczeństwo w budowaniu bezpieczeństwa, stąd inicjatywa takich spotkań. Funkcjonariusze chcą ograniczać zjawiska oraz zachowania, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia, a także włączyć obywateli w wypracowanie rozwiązań mających na celu wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

W debacie oprócz kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, Komisariatu Policji w Czchowie oraz Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Brzesku, uczestniczyli Wójt Gminy Gnojnik Sławomir Paterek, sołtysi i radni z tego terenu, dzielnicowi oraz mieszkańcy. Podczas spotkania policjanci omówili sposoby wykorzystania, cele i znaczenie funkcjonującej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda. Każdy mógł zapoznać się ze sposobem funkcjonowania tych udogodnień, umożliwiających szybkie informowanie o zagrożeniach oraz sprawne odszukanie dzielnicowego i nawiązanie z nim kontaktu. Szef brzeskiej jednostki insp. Mirosław Moryl podkreślał zalety mapy zagrożeń, która została stworzona z myślą o aktywizacji społeczności lokalnej w budowaniu bezpieczeństwa oraz rzetelnego i czytelnego przedstawienia rodzaju oraz skali występujących zagrożeń.  Komendant Komisariatu Policji w Czchowie podinsp. Piotr Wójciak omówił także działania, jakie podejmowane są w obszarze służby dzielnicowego, który jako osoba pierwszego kontaktu ma za zadanie kształtować procesy komunikowania się z mieszkańcami. Podkreślił, że dzielnicowy w społeczności lokalnej odgrywa niezwykle ważną rolę, dlatego tak ważne jest tworzenie nowych rozwiązań służących zaspokojeniu potrzeb mieszkańców. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Tomasz Nosal przybliżył stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Gnojnik. Omówił główne czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo na drogach oraz wskazał najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych.

Oficjalne wystąpienia były wstępem do dyskusji, w którą aktywnie włączyli się mieszkańcy zadając nurtujące ich pytania, a także poruszając interesujące ich zagadnienia. Wszystkie spostrzeżenia i wnioski mundurowi zanotowali, by po przeanalizowaniu podjąć konkretne działania w zakresie poruszanych kwestii.

__

KPPgrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *