MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Stypendia Starosty Bocheńskiego za szczególne osiągnięcia sportowe

7 osobowy skład liczy reprezentacja z 1 LO Bochnia, która otrzymała Stypendium Starosty Bocheńskiego za szczególne osiągnięcia sportowe
To już ostatnia grupa młodych ludzi, którzy potrafią pogodzić naukę z rozwijaniem swoich pasji

Barbara Waśko jest uczennicą klasy 2a. Stypendium otrzymała za osiągnięcia w dziedzinie sportu. Zwyciężyła w Otwartych Mistrzostwach MZSS w finale pistoletu pneumatycznego kobiet, w XXV Memoriale im. J. Barana w strzelectwie sportowym w Krosnie, w konkurencji Ppn40 juniorek oraz w Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich. Zajęła II miejsce w Ogólnopolskich Podziemnych Zawodach Strzeleckich z Broni Peumatycznej oraz III miejsce: w Wojewódzkim Finale Szkolnej Ligi Strzeleckiej, w Super Finale XI Memoriału im. B. Dziury w strzelectwie sportowym jak również III i V miejsce w Zawodach klasyfikacyjnych PZSS o “Wielki Puchar Kaczawy”. Oprócz sportu Basia lubi zatracić się w muzyce.

Filip Korta to uczeń klasy 1b, który stypendium sportowe otrzymał min. za wywalczenie złotego medalu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu U-16 w barwach BSF Bochnia. Filip interesuje się również grami komputerowymi oraz językiem angielskim.

Michał Dobrzański jest uczniem klasy 2a. Kocha piłkę ręczną i to właśnie w tej dziedzinie odnosi sukcesy. Wraz ze swoją drużyną zwyciężył w Wojewódzkich Zawodach Szkół Ponadgimnazjalnych w piłkę ręczną, ponadto zajął IV miejsce w Wojewódzkich Zawodach Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej. Był również najlepszym zawodnikiem w Mistrzostwach Małopolski w piłce Ręcznej chłopców.

Krzysztof Goliński – uczeń klasy 2a, który interesuje się hip – hopem, sportami ekstremalnymi i motoryzacją. Stypendium otrzymał za osiągnięcia sportowe m.in. wspólnie z drużyną zwyciężył w Wojewódzkich Zawodach Szkół Ponadgimnazjalnych w piłkę ręczną.

Jan Gadula to uczeń klasy 2g, który łączy naukę ze swoją pasją jakim jest piłka nożna i wspinaczka górska. Stypendium Starosty otrzymał m.in. za I miejsce w finale wojewódzkim Mistrzostw Piłki Ręcznej Szkół Ponadgimnazjalnych.

Wiktor Nowak jest uczniem klasy 1d, który stypendium otrzymał za osiągniecia sportowe w piłce ręcznej, która jest jego pasją. Wiktor wspólnie ze swoją drużyną zajął I miejsce w Mistrzostwach Małopolski w Piłce Ręcznej Chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

Karol Kram to uczeń klasy 2b. Stypendium Starosty Bocheńskiego otrzymał za osiągnięcia sportowe m.in. zajęcie I miejsca drużynowo w finale wojewódzkim Mistrzostw Piłki Ręcznej Szkół Ponadgimnazjalnych.

Julia Gniewek to uczennica klasy 1b, która pasjonuje się grą na fortepianie, lubi biegać oraz malować. Julia otrzymała stypendium sportowe za szczególne osiągnięcia m.in. zajęła II miejsce w XXV Memoriale im. Jana Barona w Strzelectwie Sportowym w kategorii PPN 40 Juniorek Młodszych w Krośnie, II miejsce w kat. PPN 40 w Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich i II miejsce w konkursie PPN 40-Juniorek Młodszych w XXV Memoriale im. J. Barona w strzelectwie sportowym w Rzeszowie. Ponadto zajęła III miejsce w konkurencji PPN 40 Juniorek Młodszych w Małopolskich Zawodach Strzeleckich w strzelaniu z broni pneumatycznej.