MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Pierwszy miesiąc wakacji na terenie powiatu brzeskiego upłynął spokojnie

Brzeska Policja od początku wakacji prowadzi działania pn. „Bezpieczne Wakacje 2017”, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającym na naszym terenie turystom. Lipcowy wypoczynek w naszym rejonie upłynął spokojnie, policjanci nie odnotowali poważniejszych wydarzeń dotyczących wypoczywających. 

Od początku wakacji, tj. od 24.06 do 31.07.2017 roku brzescy policjanci skontrolowali ogółem 1 959 pojazdów, w tym 17 autobusów. Ujawniono 1 596 wykroczeń, za które nałożono 1199 mandatów karnych (w tym 12 dot. autobusów), skierowano 85 wniosków o ukaranie oraz zastosowano 312 pouczeń (w tym 5 dot. autobusów). Zatrzymano 34 praw jazdy i 53 dowodów rejestracyjnych, w tym 39 za zły stan techniczny.

 

Pod szczególnym nadzorem znalazły się autobusy turystyczne. Od 24.06. do 31.07.2017 roku skontrolowano 17 autobusów, z czego 11 w komunikacji krajowej i 6 w komunikacji międzynarodowej.

Podczas prowadzonych działań nie stwierdzono przypadków kierowania autobusem przez nietrzeźwego kierującego.

Policjanci w okresie wakacyjnym szczególną uwagę zwracają na obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa w czasie jazdy przez wszystkich podróżnych w pojeździe oraz przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych. Kontrole ujawniły 72 przypadki niestosowania się do obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa i 9 przypadków niewłaściwego przewozu dzieci. Ponadto przez cały okres wakacji stosowana jest zaostrzona procedura kontrolna polegająca na każdorazowym sprawdzaniu stanu trzeźwości kierującego podczas kontroli drogowej. Pozwoliło to na ujawnienie i wyeliminowanie z ruchu 57 nietrzeźwych kierujących.

Wstępne dane statystyczne pokazują, że w pierwszym miesiącu tegorocznych wakacji doszło do 11 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 17 zostało rannych.

Od początku wakacji policjanci sprawdzili 17 miejsc zorganizowango wypoczynku dla dzieci i młodzieży oraz kąpieliska i akweny wodne.

Działania kontrolne uzupełniane są aktywną działalnością informacyjno – edukacyjną, polegającą na ścisłym współdziałaniu ze środkami masowego przekazu.

Policjanci podczas wakacji organizują i uczestniczą w szeregu akcjach profilaktycznych w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo”, podczas których m.in. promowane są zasady bezpieczeństwa  w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa rowerzystów. Funkcjonariusze zrealizowali blisko 45 spotkań  i pogadanek.

 

 

___

KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.