MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Wójt Gminy Szczurowa Marian Zalewski z wizytą u młodych strażaków

Kolejne zajęcia podczas Akademii Młodego Strażaka to ćwiczenia z wykorzystaniem toru do zawodów CTIF. Młodzież na kompleksie sportowym Orlik w Szczurowej kontynuowała cykl szkoleń, które prowadzą strażacy z OSP Górka. Podczas dwóch kolejnych spotkań młodych strażaków odwiedził Wójt Gminy Szczurowa Pan Marian Zalewski. Wizyta była okazją do pokazania umiejętności jakie zdobyli strażacy w ramach zajęć. Została zaprezentowana musztra, oraz ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza. W bardzo ciepłych słowach skierowanych do młodzieży Pan Wójt podziękował za zaangażowanie i udział tak licznej grupy w Akademii Młodego Strażaka, podkreślił jak ważną rolę odgrywa straż pożarna w naszym społeczeństwie i życzył wszystkim by nadal kontynuowali swoją pasję.
Kolejnym punktem spotkania była niespodzianka, Pan Wójt wręczył wszystkim młodym strażakom mundury koszarowe, które dumnie będą nosić już na kolejne zajęcia.
Młodzież zaprosiła Pana Wójta do rywalizacji sportowej, przeciągania liny. Młodzi strażacy wraz z Wójtem Gminy Szczurowa i Komendantem Gminnym OSP Piotrem Mikusiem nie dali żadnych szans strażakom z OSP Górka, wygrywając 3-0.
Podczas zajęć młodzież przetestowała nowopowstałą siłownie zewnętrzną.
Piotr Mikuś, Gminny Komendant OSP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.