Szpital Powiatowy w Bochni został zakwalifikowany do Krajowej Sieci Onkologicznej (KSO). Oznacza to, że pacjent, który trafi tu z nowotworem będzie nie tylko odpowiednio zaopiekowany. Na miejscu dowie się także, jak będzie wyglądać jego dalsze leczenie.
Strukturę KSO, która wchodzi w życie wiosną przyszłego roku, będą tworzyć Specjalistyczne Ośrodki Leczenia Onkologicznego (SOLO) na trzech poziomach oraz Ośrodki Kooperacyjne. Najbardziej skomplikowane świadczenia medyczne będą realizowane na najwyższym wysokospecjalistycznym poziomie – w SOLO III, złożone – w SOLO II, a podstawowe – w SOLO I.
Realizacja etapów leczenia ma przebiegać przy współpracy specjalistów z różnych dziedzin medycyny.
Szpital w Bochni został zakwalifikowany jako Specjalistyczny Ośrodek Leczenia Onkologicznego na poziomie SOLO I.
Do każdego szpitala powiatowego, który jak nasz wchodzi do sieci onkologicznej na poziomie podstawowym, jest przydzielany ośrodek nadrzędny, z którym będziemy współpracować i ustalać dalsze leczenie onkologiczne. W przypadku Bochni jest to Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie – wyjaśnia prof. Piotr Skotnicki, lekarz kierujący Oddziałem Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej Szpitala Powiatowego w Bochni.
Krajowa Sieć Onkologiczna (KSO) wprowadza nowy model organizacji i zarządzania opieką onkologiczną. Jej priorytetem jest zapewnienie każdemu pacjentowi niezależnie od miejsca zamieszkania kompleksowej opieki opartej o jednakowe standardy i wysoką jakość.
___
Szpital Bochnia