MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

W Okocimiu rusza budowa 40 mieszkań

Już wkrótce przy ulicy Goetzów Okocimskich w Okocimiu rozpocznie się budowa budynków mieszkalnych w ramach inwestycji realizowanych przez SIM Małopolska sp. z o.o. 4 lipca w brzeskiej siedzibie spółki została zawarta umowa z wykonawcą tego zadania. W ciągu dwóch lat zostanie oddanych do użytku 40 lokali, w których zamieszka około 120 osób.

Umowę podpisali prezes SIM Małopolska Michał Lysy oraz prezes niedomickiej firmy SAMSON sp. z o.o. Adam Lichorobec. W spotkaniu uczestniczyli także burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz radny miejski Kamil Trąba pełniący w spółce funkcję pełnomocnika gmin Brzesko, Ciężkowice i Gorlice.

Przedmiotem umowy jest budowa 20 budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej, wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Termin realizacji zadania został ustalony najpóźniej na 24 miesiące od dnia podpisania umowy. W ciągu nabliższych siedmiu dni nastąpi przekazanie wykonacy placu budowy, który zostanie ogrodzony i odpowiednio zabezpieczony, po czym ruszą prace przygotowawcze. Efektem inwestycji wartej 18 497 820 złotych będzie czterdzieści 3-pokojowych mieszkań o bardzo wysokim standardzie (powierzchnia od 57 do 65 metrów kwadratowych). Każde z nich będzie kompletnie wykończone, a przyszłym najemcom pozostanie jedynie ich umeblowanie i zamieszkanie.

Jest to już ósma umowa na roboty budowlane w ramach inwestycji realizowanych przez SIM Małopolska – samorządową spółkę stworzoną przez 16 małopolskich gmin oraz Krajowy Zasób Nieruchomości w celu budowy mieszkań o umiarkowanym czynszu.

– Dla mieszkańców ważny będzie efekt działania spółki, czyli budynki mieszkalne z całą infrastrukturą towarzyszącą – parkingami, terenami zielonymi, placem zabaw dla dzieci. Dodatkowym atutem jest atrakcyjna lokalizacja. Blok usytuowany będzie w samym centrum Okocimia, w bliskiej odległości od szkoły, kościoła, obiektów sportowych, sklepu i przystanku autobusowego. Stanie niemal na samym wzgórzu, skąd rozciągają się wspaniałe widoki na najbliższą okolicę. Przy sprzyjającej pogodzie z okien położonych w pobliżu domów można podziwiać nawet panoramę Tatr. Kolejna dogodność to bliska odległość od Brzeska, z którym Okocim jest znakomicie skomunikowany – podkreśla burmistrz Tomasz Latocha, jeden z głównych orędowników tego programu.

Gmina Brzesko jest w spółce jedną z pierwszych, dysponującą kompletną listą osób i rodzin, z którymi zostały zawarte umowy partycypacyjne. Dodatkowo sporządzona została lista rezerwowa na wypadek, gdyby ktoś – z przyczyn losowych – odstąpił od umowy.

____

Brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *