MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Strażacy z wizytą w przedszkolu

Niecodzienni goście odwiedzili 12 czerwca przedszkolaków z Komunalnego Przedszkola Publicznego w Szczurowej. Byli to Strażacy z OSP Górka.

Strażacy opowiedzieli o swojej jakże ważnej i odpowiedzialnej pracy, zaprezentowali dzieciom wyposażenie wozu strażackiego, a także zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadków. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, czy innych zdarzeń.

Przedstawiciele z Ochotniczej Straży Pożarnej z Górki zaprezentowali również ubrania specjalne: kombinezon używany podczas powodzi i kombinezon do walki z owadami. Dzieci z wielką uwagą i skupieniem słuchały, zadając przy okazji wiele pytań. Następnie na sali strażacy zorganizowali próbę ewakuacyjną. Po udanej ewakuacji na zewnątrz odbyła się dalsza część spotkania. Strażacy przygotowali dla dzieci tor przeszkód oraz możliwość sprawdzenia swoich sił jako strażacy.

___

Gmina Szczurowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *