MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Piknik przy Skateparku

Brzeski skatepark był areną rekreacyjnego pikniku rodzinnego, którego głównym celem była promocja czynnego od kilku miesięcy obiektu i aktywnego stylu życia. Imprezę zorganizowali burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, Urząd Miejski oraz Miejski Ośrodek Kultury.

Głównym punktem pokazu były kilkugodzinne warsztaty poświęcone nauce jazdy na rolkach deskorolkach, hulajnogach i BMX-ach. Zajęcia prowadzili profesjonalni instruktorzy zrzeszeni w Klubie Sportowym Skate Room, działającym pod egidą Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. Goście z Dąbrowy Górniczej przygotowali specjalny pokaz w wykonaniu wielokrotnych medalistów Mistrzostw Polski. Przeprowadzili też kurs dla początkujących amatorów tej dyscypliny sportowej. Uczestnicy szkolenia zapoznali się też z zasadami dotyczącymi bezpiecznego zachowania na tego typu obiektach. Burmistrz Tomasz Latocha przedstawił krótką historię skateparku, na który mieszkańcy gminy Brzesko czekali od kilku dziesięcioleci. Wraz z prowadzącym pokazy przedstawił urządzenia wchodzące w skład obiektu, wyjaśniając przy okazji zasady ich używania.

Organizatorzy pikniku przygotowali też dodatkowe atrakcje towarzyszące głównemu wydarzeniu. Dużym zainteresowaniem cieszył się Festiwal Baniek Mydlanych, podczas którego z dziećmi bawiły się animatorki z krakowskiej agencji IKI Studio. Sporą grupę zwolenników miały bumpers cars, czyli „samochodziki do bezpiecznych zderzeń”. Czynna była też strefa gastronomiczna.

Przebieg pikniku pokazała, że brzeszczanie chętnie uczestniczą w tego rodzaju wydarzeniach. Skatepark czynny jest już od kilku miesięcy i w każdy pogodny dzień jest miejscem gromadnych spotkań młodzieży i dzieci z rodzicami. Wraz z towarzyszącą infrastrukturą stanowi wymarzone miejsce do aktywnego wypoczynku dla całych rodzin. Godne podkreślenia jest to, że większość użytkowników obiektu stosuje się do obowiązującego tutaj regulaminu, a przypadki nieodpowiednich zachowań są po prostu incydentalne. Spore zainteresowanie uprawianiem sportów wrotkarskich nakazuje przypuszczać, że w Brzesku powołanie do życia zorganizowanej sekcji sportowej jest tylko kwestią czasu. Nasz lokalny samorząd stworzył znakomite warunki do uprawiania sportu, który w 2021 roku został włączony do programu Igrzysk Olimpiskich . Specjaliści z Klubu Sportowego Skate Room podkreślają profesjonalizm, z jakim wykonano brzeski skatepark. Dodajmy zatem, że jest to dzieło fachowców z firmy Techramps Professional Skatepark, która był też jednym z partnerów organizatorów pikniku. W przygotowanie zaangażowane były też  Fish Truck, Restauracja Rzym oraz Smakołyki od Moniki. Wszyscy razem stworzyli wydarzenie, którego nie potrafiły zakłócić opady deszczu. Najwytrwalsi bawili się do wieczora, a kapryśna aura stała się przy okazji miernikiem zdyscyplinowania brzeskich rolkarzy, którzy wiedzą, że przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych korzystanie ze skateparku nie jest wskazane.

Piknik przy brzeski skateparku to wydarzenie zrealizowane w ramach gminnego programu profilaktycznego, którego głównym celem jest promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, z daleka od cywilizacyjnych uzależnień, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Galeria zdjęć <<< Daniel Jaje

Galeria zdjęć <<< Mateusz Kotarba

 

___

Brzesko.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *