MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Z MACZETAMI, PISTOLETEM I GAZEM… NA MIASTO

Niemundurowi patrolując miasto zatrzymali grupę 9 osób, znanych jako pseudokibice jednej z tarnowskich drużyn piłkarskich. Policjanci odebrali od nich maczety, broń gazową na metalowe śruty oraz spore butle z gazem pieprzowym.

Jednym z zadań policjantów z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie jest rozpoznanie środowiska pseudokibiców tarnowskich drużyn piłkarskich. Jeden z patroli niemundurowych zauważył taką grupę młodych chłopców w rejonie Galerii Tarnovia w Tarnowie przy ul. Krakowskiej. Gdy młodzi ludzie weszli do środka galerii policjanci ich wylegitymowali. Okazało się, że jest to grupa utożsamiająca się mocno z jedną z tarnowskich drużyn piłkarskich w wieku od 16 do 19 lat. Zatrzymane osoby przy sobie miały niebezpieczne przedmioty w postaci maczet, gazów pieprzowych, a także broni krótkiej gazowej na metalowe kule. Wylegitymowane osoby dobrowolnie wydały wszystkie przedmioty tłumacząc policjantom, że jest to konieczne dla własnej obrony przed kibicami drużyny przeciwnej. Zatrzymane osoby zostały przetransportowane do Komisariatu Policji Tarnów-Centrum, gdzie została sporządzona dokumentacja z zabezpieczenia niebezpiecznych przedmiotów. Zatrzymane osoby po rozpytaniu zostały zwolnione, natomiast nieletni przekazani prawnym opiekunom.

Zabezpieczone przedmioty zostaną przekazane do tarnowskiego sądu z wnioskiem o ich przepadek, a policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie przeprowadzą postępowanie w kierunku naruszenia artykułu 50a kodeksu wykroczeń. Za jego naruszenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna nie niższa niż 3000 złotych. Sprawa nieletnich trafi do sądu dla nieletnich.

__

KMP w Tarnowie

One thought on “Z MACZETAMI, PISTOLETEM I GAZEM… NA MIASTO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *