MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

OŚWIADCZENIE WÓJTA GMINY BORZĘCIN W SPRAWIE DRUGIEJ TURY WYBORÓW

OŚWIADCZENIE W SPRAWIE DRUGIEJ TURY WYBORÓW WÓJTA GMINY BORZĘCIN.

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej plotkami i nieprawdziwymi informacjami oświadczam, że:
1. W II turze wyborów wójta Gminy Borzęcin nie popieram żadnego z kandydatów.
2. Pan Paweł Kułak nie jest kandydatem podstawionym przez obecnego wójta Gminy Borzęcin, nie łączy nas żaden „układ” i nigdy nie rozmawialiśmy na temat jego startu w wyborach na to stanowisko.
3. Nie jest prawdą, że w przypadku wygranej Pana Pawła Kułaka mam objąć funkcję z-cy wójta gminy Borzęcin. Po pierwsze nikt nie prowadził ze mną w tym zakresie żadnych rozmów. Po drugie wyborcy w I turze wyborów zdecydowali, że chcą zmian i ja ten wybór w pełni szanuję. Stąd oczywistym jest, że nie wiążę swoich dalszych zawodowych planów z pracą w samorządzie Gminy Borzęcin i jakiekolwiek propozycje, gdyby się pojawiły byłyby przeze mnie stanowczo odrzucone.
4. Nie życzę sobie wykorzystywania mojej osoby w prowadzonej kampanii wyborczej przez któregokolwiek z kandydatów i ich popleczników. Nie pozostanę obojętny w stosunku do pojawiających się pod moim adresem i samorządu gminy Borzęcin kadencji 2018-2024 oszczerstw i niebawem podejmę stosowne kroki prawne zmierzające do obrony mojego wizerunku i dobrego imienia, na które ciężko pracowałem przez ostatnie 25 lat.
5. Znam obydwu kandydatów na wójta Gminy Borzęcin i ich dotychczasowy dorobek w pracy w samorządzie. Żaden z nich, w mojej opinii nie gwarantuje dalszego rozwoju gminy Borzęcin.
W swoim życiu osobistym i zawodowym zawsze starałem się dokonywać trafnych wyborów. Z racji tego, że żaden z kandydatów nie tworzy w mojej ocenie takiej alternatywy, nie wezmę udziału w głosowaniu w dniu 21 kwietnia.
Mojemu następcy na tym stanowisku, ktokolwiek to będzie z Państwa wyboru, pozostawiam Gminę:
– w bardzo dobrej kondycji finansowej, z nadwyżką budżetową w wysokości ponad 3 miliony 150 tysięcy złotych;
– dynamicznie rozwijającą się z 44 inwestycjami zapisanymi w budżecie, na które zabezpieczono środki;
– z dotacjami jakie pozyskałem z zewnątrz, do wykorzystania w latach 2024-2025 w wysokości 28 milionów 855 tysięcy 449 złotych.
Wszystko podane jak na tacy. Tylko tego nie zepsuć.
Wyrażam też nadzieję, że nowy wójt Gminy Borzęcin dobrze wykorzysta czas naborów w ramach obecnej perspektywy UE, w tym KPO zapewniając dalszy rozwój gminy w latach 2025-2029. Czego Państwu i sobie życzę.
____
Z Wyrazami Szacunku
Janusz Kwaśniak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *