MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

ZATRZYMANY 33-LATEK MIAŁ W SAMOCHODZIE AMFETAMINĘ I MARIHUANĘ

Prowadząc działania ukierunkowane na przeciwdziałanie nielegalnym wyścigom, bocheńscy mundurowi zatrzymali kierowcę osobówki. W pojeździe znaleźli narkotyki – amfetaminę oraz marihuanę. W związku z podejrzeniem, że 33-latek mógł kierować samochodem, będąc po narkotykach, pobrano mu krew do dalszych badań.

W piątek (8 marca br.) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili w Łapanowie działania ukierunkowane na przeciwdziałanie nielegalnym wyścigom samochodowym. Około godziny 23:30 w centrum miejscowości zauważyli osobowego Fiata, którego kierowca gwałtownie przyspieszał, po czym niebezpiecznie hamował. Pojazd miał również niesprawne tylne oświetlenie. Mundurowi dali kierującej nim osobie sygnał do zatrzymania się i przeprowadzili kontrolę drogową. Kierujący fiatem 33-latek z powiatu wielickiego był trzeźwy, jednak jego zachowanie wzbudziło wątpliwości policjantów, którzy przebadali mężczyznę urządzeniem na obecność narkotyków w organizmie. Wynik tego badania był pozytywny. W związku z powyższym policjanci przeszukali samochód, którym jechał mężczyzna. Znaleźli w nim pudełko z zawartością dwóch woreczków foliowych i znajdującymi się w nich substancjami, które następnie sprawdzono testerem narkotyków. Jak się okazało były to amfetamina i marihuana. 33-latek został zatrzymany. W celu potwierdzenia obecności narkotyków w organizmie pobrano mu krew do dalszych badań.
Dalsze czynności w tej sprawie będą prowadzić Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu.
Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. W przypadku potwierdzenie kierowania pojazdem po narkotykach kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat.

__

KPP w Bochni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *