MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Tężnia solankowa w centrum Koszyc Wielkich oddana do użytku

Tężnia solankowa wraz z zagospodarowaniem i tzw. elementami małej architektury – oficjalnie oddane do użytku. To koszt 2 mln 300 tys. zł, z czego dofinansowanie w ramach pierwszej edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” wyniosło milion 350 tys. zł. -Znajdujemy się w szczególnym miejscu, które w przeszłości wyglądało zupełnie inaczej. Dziś mogę powiedzieć, że marzenia się spełniają, bo w centrum Koszyc Wielkich, przy owocnej współpracy radnych, sołtysa i mieszkańców, powstało coś zupełnie wyjątkowego. Tuż obok prawdziwego unikatu, czyli Bramy Seklerskiej, których jest tylko kilka w Polsce, mamy infrastrukturę, która będzie służyć zdrowiu naszych mieszkańców – mówił wójt, Grzegorz Kozioł. Centrum Koszyc Wielkich zdobią tężnia solankowa z drzewa modrzewiowego z witkami tarniny, multimedialna, podświetlana fontanna oraz wygodne ławki i leżaki.

Szef gminnego samorządu podkreślił, że inwestycja powstała dzięki szerokiemu zaangażowaniu wielu osób oraz nieocenionemu wsparciu poseł Anny Pieczarki w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych na rozwój. -W naszej gminie jest jeszcze wiele do zrobienia, mamy sporo projektów i planów. Ta inwestycja jest dowodem na to, że wspólnie można dużo osiągnąć. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem obwieścimy mieszkańcom kolejną, dobrą informację. Dobiegają końca negocjacje z właścicielem terenu, który bezpośrednio przylega do tężni. Spółdzielnia Usług Rolniczych chce go przekazać gminie nieodpłatnie z intencją budowy żłobka i przedszkola w tym miejscu – dodał Grzegorz Kozioł.

Nowa tężnia solankowa jest powodem do dumy dla mieszkańców Koszyc Wielkich. -Kiedyś to miejsce naprawdę kiepsko wyglądało, dziś pozostaje mi podziękować za to, co tutaj widzimy. W pobliżu pięknej Bramy Seklerskiej powstał wyjątkowy plac rekreacyjny, z którego, o czym jestem przekonany, będziemy wszyscy korzystać – dodał radny gminny, Eugeniusz Wojtarowicz.

W uroczystym otwarciu tężni solankowej wzięli udział także przedstawiciele Klubu Seniora, Koła Gospodyń Wiejskich, OSP oraz mieszkańcy. W imieniu tych ostatnich głos zabrała poseł Anna Pieczarka. -To wszystko naprawdę się dzieje, a gmina Tarnów pięknieje z roku na rok. Obiecuję, że dołożę wszelkich starań, aby zawsze tak było, bo jest ona mojemu sercu szczególnie bliska – uzupełniła parlamentarzystka, na co dzień mieszkanka Koszyc Wielkich.

W oddaniu do użytku nowego obiektu uczestniczyli ponadto: zastępca wójta Sławomir Wojtasik, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Tarnów Katarzyna Biel, dyrektor miejscowego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Mariusz Parcianko wraz z uczniami, przedstawiciele wykonawcy, inspektor nadzoru Tadeusz Nowak, a poświęcenia dokonał proboszcz koszyckiej parafii, ks. Paweł Płatek.

__

Gmina Tarnów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *