MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Otwarto nowy Oddział Przedszkolny w Przyborowie

W piątek, 1 marca br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyborowie otwarto nowy, trzeci oddział przedszkolny. Dzięki realizacji inwestycji zwiększyła się liczba miejsc w placówce, co pozwala na przyjęcie wszystkich zgłoszonych w naborze dzieci. Tworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego to jeden z priorytetów samorządu gminy Borzęcin. Dlatego, od pierwszego września br. także w Borzęcinie uruchomiony zostanie kolejny oddział w przedszkolu, który stworzy nowe miejsca, również dla 2,5-latków.

– Realizacja inwestycji w naszej szkole była wielkim wyzwaniem technicznym. Od kwietnia ubiegłego roku trwały intensywne prace nad wygospodarowaniem sali, która dzięki modernizacji i przebudowie mogłaby spełnić wszystkie wymogi przepisów przeciwpożarowych i sanitarnych. Dzięki wsparciu Wójta Gminy Borzęcin Pana Janusza Kwaśniaka za kwotę 108 tysięcy 968 złotych wykonano niezbędne prace budowlane, zaadaptowano i wyremontowano salę lekcyjną oraz łazienki – mówi Paulina Chrabąszcz, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyborowie. – Dodatkowo wykonano wyjście ewakuacyjne wraz z zewnętrznymi schodami oraz klimatyzację w pomieszczeniu przedszkolnym.

Nowy oddział jest nowoczesny, funkcjonalny i bezpieczny. Do sali przedszkolnej zakupiono m. in.: meble, żaluzje, zabawki, sprzęt audio-wizualny i komputerowy za kwotę 36 tysięcy złotych. W realizację zadania zaangażowała się również Rada Rodziców z Judytą Piwowarczyk i Iloną Siemińską na czele, która z pozyskanych dzięki swojej aktywności środków wyposażyła powstający oddział w materiały biurowe i papiernicze.

– Gratuluję Pani Dyrektor, Radzie Rodziców i Mieszkańcom tej inwestycji. Dzięki bardzo dobrej współpracy i synergii w działaniu, mimo trudności w zakresie wygospodarowania i adaptacji odpowiednich pomieszczeń spełniających wymogi przepisów dla tego typu obiektów uzyskaliśmy oczekiwany efekt, a oddział przedszkolny zyskał wyposażenie na miarę XXI wieku – komentuje Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. – Niech służy społeczności Przyborowa, rozwijając wiedzę i umiejętności najmłodszych Mieszkańców tej miejscowości.

Honory gospodarzy uroczystości Otwarcia Oddziału Przedszkolnego pełnili: Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Paulina Chrabąszcz, natomiast listę zaproszonych gości otwierał Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatura w Tarnowie Zbigniew Nowak, Przewodniczący Rady Gminy Borzęcin Czesław Małek, dotychczasowy Zastępca Wójta Gminy Borzęcin Tadeusz Żurek, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Piotr Kania, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Katarzyna Ciochoń, Ksiądz Proboszcz Antoni Wolak, Przewodnicząca Rady Rodziców Judyta Piwowarczyk. W oficjalnym otwarciu i prezentacji nowo wyremontowanego pomieszczenia uczestniczyli również przedstawiciele Urzędu Gminy Borzęcin: Beata Rędzina, Joanna Żurek, Kazimierz Sobota oraz Józef Chruściel – a także dzieci, rodzice oraz nauczyciele i pracownicy przedszkola.

Część oficjalna piątkowej imprezy odbyła się w hali sportowej szkoły. W programie znalazły się okolicznościowe przemówienia zaproszonych gości a następnie grupa „Bystrzaków” zabrała wszystkich zgromadzonych w „Wielką Podróż z Przedszkolakami”. Po wspaniałych występach przygotowanych przez Ilonę Siemińską oraz Martę Pudełek wszystkie przedszkolaki otrzymały słodki prezent, który w imieniu swoim oraz Wójta Gminy Borzęcin wręczył Przewodniczący Rady Gminy Borzęcin Czesław Małek. Następnie młodsze grupy wraz z opiekunami wróciły do swoich sal. W grupie „Smyków” odbyło się symboliczne pasowanie na przedszkolaka nowych dzieci, które od 1 marca stały się częścią przedszkolnej rodziny.

Zaproszeni goście, rodzice oraz dzieci z grupy „Bystrzaków” przeszli do nowo oddanej sali. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali – Dyrektor Szkoły Paulina Chrabąszcz, Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, Wizytator Kuratorium Oświaty Zbigniew Nowak oraz Lenka Duda.

 

___

Gmina Borzęcin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *