MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Ciekawy przypadek Leszka Ząbkowskiego

42-letni Leszek Ząbkowski – doświadczony samorządowiec, ratownik GOPR i zaangażowany druh OSP Biesiadki ponownie zawalczy o stanowisko wójta gminy Gnojnik. W poprzednich wyborach zabrakło mu zaledwie kilka głosów aby pokonać konkurencję. Jak będzie tym razem?

Wiceburmistrz Wojnicza prowadzi swoją kampanię pod hasłem „Wójt nowych możliwości”, co rzeczywiście na fali ogólnego zmęczenia społecznego kierunkiem rozwoju gminy Gnojnik może być strzałem w dziesiątkę. Mieszkańcy już od dawna wyrażają swoje oczekiwania względem dynamicznych zmian, konkretnej wizji i przede wszystkim spójnego pomysłu na to, gdzie gmina ma znajdować się za 5, 10, czy 15 lat. 

Leszek Ząbkowski pomysłowo wykorzystuje swój potencjał związany nie tylko z doświadczeniem samorządowym, ale również ze swoimi pasjami i służbą społeczeństwu. Kończąc swoje obowiązki wynikające z pracy urzędnika, zdejmuje garnitur i przywdziewa kask, kamizelkę ratowniczą i buty górskie, aby pędzić z pomocą górskim turystom.  Jego pasja do gór sięga dzieciństwa, kiedy to już w młodym wieku przemierzał szlaki wraz z rodziną. Swoją służbę pojmuje jako zaszczyt, ale przede wszystkim możliwość bezinteresownego pomagania innym w najtrudniejszych sytuacjach.

Mieszkańcy Biesiadek znają go również jako aktywnego druha Ochotniczej Straży Pożarnej, który jako pierwszy reaguje na dźwięk strażackiej syreny. Jego doświadczenie w służbie społeczeństwu znajduje odzwierciedlenie w programie wyborczym. Szczególnie wymownym okazał się niezwykle ciepło przyjęty postulat o defibrylatorach AED dostępnych w każdym sołectwie gminy Gnojnik w ogólnodostępnych miejscach. Film z udziałem Leszka Ząbkowskiego, w którym pokazana była akcja defibrylacji podbił lokalne media społecznościowe, zdobywając kilkutysięczne zasięgi. To pokazuje, jak mocno mieszkańcy są przywiązani do kwestii bezpieczeństwa i niesienia pomocy innym.

Przypadkowo napotkani mieszkańcy, mówią o kandydacie na wójta jak o swoim sąsiedzie: „Uczynny, konkretny człowiek, który nigdy nie odmawia pomocy.” Wyraz swojej aktywności w społeczności lokalnej przynosi również wymierne korzyści dla lokalnej parafii, która w wyniku starań Leszka Ząbkowskiego uzyskała dofinansowanie na odnowienie zabytkowych polichromii w kościele.

Jak pokazały poprzednie wybory, hasło „każdy głos ma znaczenie” nie jest pustym sloganem, a prawdziwą rzeczywistością, dlatego już 7 kwietnia mieszkańcy zdecydują, czy gmina Gnojnik otworzy przed sobą nowe możliwości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *