MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

„Be a Star” po raz piąty

Szkoła Podstawowa nr 3 w Brzesku była głównym organizatorem Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej „Be a Star”, który w tym roku doczekał się piątej edycji. Głównym laureatkami zostały Kornelia Świątkowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzesku oraz Zuzanna Nizioł ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jadownikach.

Patronat nad wydarzeniem sprawowali burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz starosta brzeski Andrzej Potępa. Już drugi raz z rzędu współorganizatorem konkursu jest Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, który zapewnia obsługę techniczną i pełni rolę gospodarza imprezy – przesłuchania konkursowe odbywają się w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego.

Do rywalizacji przystąpiło 30 wykonawców reprezentujących 20 szkół podstawowych z pięciu gmin powiatu brzeskiego (nieobecne były tylko gminy Iwkowa i Szczurowa).

Zanim rozpoczęły się prezentacje konkursowe, wystąpiła ubiegłoroczna laureatka Grand Prix. Wiktoria Płaneta rok temu była reprezentantką Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie. Na scenie RCK-B wystąpiła już jako uczennica brzeskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Brzesku. Wykonała utwór „Stone Cold”z repertuaru Demi Lovato – ten sam, który w zeszłym roku przyniósł jej najwyższy laur.

Zwyciężczyni tegorocznej edycji „Be a Star”, Kornelia Świątkowska, wybrała piosenkę „Not About Angels” z repertuaru Birdy, angielskiej piosenkarki indierockowej. Jej młodsza koleżanka, Zuzanna Nizioł, postawiła na utwór „Never Enough” znany z filmu „Król rozrywki (The Greatest Showman”). Wykonawczyni tej piosenki, prawie wówczas anonimowa – Loren Allred – otrzymała nominację do Oscara. Zuzanna z Jadownik w gminie Brzesko jest raczej rozpoznawalna. To laureatka wielu konkursów i festiwali. Tym razem otrzymała Nagrodę Jury, którą śmiało można określić mianem „małego” Grand Prix.

Na łączną ocenę każdego występu składały się następujące kryteria: walory głosowe i muzykalność, poprawność językowa, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Konkursowe prezentacje oceniało profesjonalne jury w składzie: Renata KawulaMonika MusialskaJakub Tota i Karol Niemiec. Są to z jednej strony  fachowcy specjalizujący się w nauczaniu języka angielskiego, z drugiej zaś doświadczeni muzycy. Cała czwórka zgodnie podkreśliła, że poziom artystyczny tegorocznego konkursu, w porównaniu z poprzednimi edycjami, był najwyższy.  Z tą tezą zgadzają się wszyscy obserwatorzy (także młodzi artyści i ich opiekunowie), zwracając jednocześnie uwagę, że z roku na rok wzrasta ranga tego wydarzenia.

Konkurs „Be a Star” od początku organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 3 w Brzesku. Główną jego inicjatorką i pomysłodawczynią jest Anna Gadowska, a w organizację całego wydarzenia za każdym razem są nauczycielki z brzeskiej „Trójki”. W tym roku panią Annę wspierały Anna Biernat oraz Urszula Krzemień, a także dyrektor szkoły, Dorota Wójcik. To one sprawiły, że w tym roku to wydarzenie zostało ujęte w wykazie konkursów artystycznych, które mogą być odnotowane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz uwzględniane w postępowaniu rekrutacyjnym do I klasy publicznej szkoły ponadpodstawowej. Wystarczyło zająć jedno z trzech pierwszych miejsc w starszej kategorii wiekowej, by zdobyć jeden punkt liczony podczas zbliżającej się rekrutacji. Z tej możliwości skorzystały Nikola Podstawska z Biadolin Szlacheckich oraz Amelia Florczak z Bielczy. Organizatorzy już rozpoczęli przygotowania do kolejnej edycji festiwalu, być może po raz pierwszy o zasięgu międzypowiatowym.

 

WYNIKI

GRAND PRIX

Kornelia Świątkowska (PSP nr  1 w Brzesku) – opiekun: Małgorzata Olchowa

NAGRODA JURY

Zuzanna Nizioł (PSP nr 1 w Jadownikach) – opiekun: Iwona Tyka  

KATEGORIA I (KLASY IV-VI)

  1. miejsce: Julia Biernat (ZS-P w Dębnie)
  2. miejsce: Zofia Łazarz (PSP nr 3 w Brzesku)

3.miejsce: Marcel Kózka (ZS-P w Bielczy)

Wyróżnienia: Zuzanna Kural (PSP w Jasieniu), Wiktoria Pajor (PSP w Gnojniku).

KATEGORIA II (KLASY VII-VIII)

  1. miejsce: Nikola Podstawska (PSP w Biadolinach Szlacheckich)
  2. miejsce: Amelia Florczak (ZS-P w Bielczy)
  3. miejsce: Maciej Grzyb (PSP nr 1 w Jadownikach)

Wyróżnienia: Kalina Opiła (PSP nr 3 w Brzesku), Anna Rogóż (PSP w Woli Dębińskiej)

NAGRODY SPECJALNE (ZA STWORZENIE NIEPOWTARZALNEGO KLIMATU)

Maja Kita (ZS-P w Jadownikach), Klaudia Szymonik (ZS-P w Złotej).

 

SPONSORZY KONKURSU „BE A STAR”

Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz Urząd Miejski

Starostwo Powiatowe w Brzesku

Mateusz Zając – AIFO HVACR w Bochni

Monika Musialska – Szkoła „Cool School” w Bochni

Przemysław Martel – firma SOWA REKLAMY w Brzesku

Restauracja Galicyjska w Brzesku

Jacek Budzik – Zakład Optyczny w Bochni

Firma CANPACK w Brzesku

Wydawnictwo Oxford University Press

Wydawnictwo Macmillan Education

__

Gmina Brzesko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *