MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

POMAGANIE MAMY WE KRWI

Policjant – to nie zawód, to służba, to także misja bezinteresownego pomagania każdemu, kto tej pomocy potrzebuje. A że pomaganie mamy we krwi, pokazał to tarnowski policjant sierż. sztab. Adrian Smagacz, na co dzień policjant Komisariatu Policji Tarnów-Zachód.

Adrian Smagacz, gdy tylko nadarzyła się okazja zapisał się, jako przyszły dawca szpiku kostnego w fundacji DKMS. I udało się! Ktoś kto potrzebował pomocy, odnalazł swojego „bliźniaka genetycznego” właśnie w nim. Adrian oddając swoje komórki macierzyste, dał mu szanse na nowe życie. Jak twierdzi, z pewnością, jeśli zajdzie taka konieczność powtórzy ten zabieg, nawet dla tej samej osoby tylko po to, by dać jej nadzieję na lepsze jutro.

Poszukiwanie zgodnego Dawcy komórek macierzystych to, jak szukanie igły w stogu siana. Średnio co godzinę, ktoś w Polsce dowiaduję się, że choruje na nowotwór krwi lub inną chorobę układu krwiotwórczego. Przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych, to dla wielu jedyna szansa na uratowanie życia. W tej chwili, jeden na pięciu pacjentów w Polsce, nie znajduje swojego „bliźniaka genetycznego” nie mając tym samym szans na przeszczep. Tylko 25% osób zakwalifikowanych do przeszczepu może liczyć na zgodność u Dawcy spokrewnionego. Niestety pozostałe 75% musi liczyć na Dawcę niespokrewnionego. I tu nadzieją dla nich mogą być nowo zarejestrowani potencjalni Dawcy. A im większa ich baza, tym większa szansa na życie. Twoje wsparcie ma znaczenie, bo i Ty możesz pomóc rejestrując się jako potencjalny Dawca. Warto to przemyśleć. Taka rejestracja jest zupełnie darmowa.

Adrian gratulujemy podjęcia właściwej decyzji, a bliźniakowi genetycznemu, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

___

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *