MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Szkoła w Okocimiu – Arena Zmagań Młodych Szachistów

W środę, 17 stycznia 2024 roku w okocimskiej szkole miało miejsce pasjonujące wydarzenie – turniej szachowy zorganizowany w ramach “Szachowego Grand Prix Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Goetza Okocimskiego w Okocimiu”. Impreza skierowana była do uczniów szkół podstawowych z Gminy Brzesko i objęta została patronatem Burmistrza Brzeska Tomasza Latochy.

W turnieju wzięło udział 32 utalentowanych uczestników, reprezentujących PSP w Okocimiu, ZSP w Brzesku, ZSP w Jadownikach oraz PSP w Mokrzyskach. Zmagania odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: grupa A – uczniowie klas 0-3 oraz grupa B – uczniowie klas 4-8. Sędzią głównym turnieju był Pan Mariusz Klimczak, który profesjonalnie przeprowadził imprezę.

Uczestnicy turnieju imponowali nie tylko szachowymi umiejętnościami, lecz także strategicznym myśleniem, zdolnością analizy sytuacji i szybkim podejmowaniem decyzji. Ich determinacja, koncentracja oraz gra fair play tworzyły niezapomniane i pasjonujące widowisko.

W grupie A zwyciężyli:

 1. Karol Mrówka – ZSP Brzesko
 2. Wiktor Michałek – PSP Okocim
 3. Henryk Piwowarczyk – PSP Mokrzyska
 4. Mieszko Chruściel – PSP Okocim
 5. Gabriel Gładysz – ZSP Jadowniki
 6. Alicja Nalepka – PSP Okocim

W grupie B triumfowali:

 1. Kacper Węgrzyn – PSP Mokrzyska
 2. Mieszko Grabowski – PSP Mokrzyska
 3. Aleksander Rams – ZSP Jadowniki
 4. Katarzyna Szuba – PSP Mokrzyska
 5. Dawid Michałek – PSP Okocim
 6. Igor Wydro – PSP Okocim

Nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Brzesku zostały rozlosowane wśród uczestników, a zwycięzcy otrzymali medale i dyplomy. Poczęstunek dla uczestników turnieju został przygotowany przez członków stowarzyszenia „Okocim od Serca”, za co serdecznie dziękujemy.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na kolejny turniej w ramach „Szachowego Grand Prix PSP w Okocimiu”, który odbędzie się 20 marca br. O zwycięstwie w całym cyklu zadecyduje suma punktów zgromadzonych przez uczestników w obu turniejach. Mamy pewność, że zorganizowane w Okocimiu zawody na stałe wpiszą się w kalendarz imprez sportowych Gminy Brzesko.

Szczegółowe wyniki turnieju:

Grupa A

https://www.chessarbiter.com/turnieje/2024/ti_492/final_standings&5.html

Grupa B

https://www.chessarbiter.com/turnieje/2024/ti_491/final_standings&5.html

 

Galeria Zdjęć <<<<<<<<<<

_____

Gmina Brzesko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *