MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Brzeski Finał WOŚP – absolutny rekord!!!

Tegoroczny Brzeski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się niewyobrażalnym wcześniej sukcesem finansowym. Według stanu na 29 stycznia br. zebraliśmy 164 566,64 złotych. Dotychczasowy rekord z 2020 roku został poprawiony o ponad 40 tysięcy.

Organizatorami brzeskiego finału w tym roku były Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku oraz Urząd Miejski. Obie instytucje wspierane były przez firmę Zdrowo i KolorowoRestaurację Rzym i Pizzerię Soprano, które między innymi zadbały o posiłki dla wolontariuszy. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników wydarzenia czuwali przedstawiciele służb mundurowych – brzescy policjanci oraz strażacy (zawodowcy i ochotnicy). O oprawę artystyczną wydarzenia zadbały Fabryka UniesieńKrakowiacy Ziemi Brzeskiej oraz zespół muzyczny Beauty Plate wraz z liczną ekipą techniczną.

Przez całą niedzielę wpływające na konto WOŚP pieniądze liczyli (jako wolontariusze) pracownicy współpracującego z Urzędem Miejskim od lat Krakowskiego Banku Spółdzielczego – JustynaMałgosiaBartek i Mariusz. W tej odpowiedzialnej pracy kroku dotrzymywali im pracownicy MOK-u. Podana we wstępie kwota zebrana podczas brzeskiego finału WOŚP może jeszcze ulec zmianie, bowiem nadal nie jest znana szacowana przez bank wartość obcej waluty i precjozów.

WOLONTARIUSZE

Przez całą niedzielę po ulicach miasta i gminy Brzesko krążyło 93 wolontariuszek i wolontariuszy, którzy zebrali łącznie 89 092,15 zł. Rekordzistką została Ola z brzeskiego Liceum Ogólnokształcącego, której puszka wypełniła się kwotą 3 193,34 zł. Tuż za nią uplasowała się jej szkolna koleżanka Maja z wynikiem 2 700,66 zł. Trzecie miejsce w tej nieoficjalnej klasyfikacji zajął Bartek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzesku, który uzbierał 2 593,25 zł.

LICYTACJE

Imponującym wynikiem zakończyły się także licytacje na Allegro. Pod młotek poszły między innymi cztery z dziesięciu złotych serduszek wykonanych w firmie Timeless Biżuteria i Zegarki Andrzeja Mellera, według projektu opracowanego przez grafików Miejskiego Ośrodka Kultury. Dwa z nich trafiły poza granice naszej gminy. Jedno do Grzegorza z Gliwic za 2 050,99 zł, a drugie do Wojciecha z Rynarzewa (województwo kujawsko-pomorskie) za 1 225 złotych. Pozostałe dwa z tej puli wylicytowali nasi rodacy – Mieszko Musiał (2 075 zł) oraz Erwin Łoboda (1 505 zł). Inne przedmioty oferowane przez Brzeski Sztab WOŚP powędrowały w wiele odległych zakątków naszego kraju – między innymi do Krasnegostawu, Warszawy i nad morze. Łącznie za pośrednictwem Allegro uzbieraliśmy 11 811,49 złotych.

Już w dniu finału w RCK-B prowadzona była aukcja stacjonarna, podczas której nowych nabywców zyskały między innymi kolejne cztery złote serduszka. Wylicytowali je znani stali bywalcy brzeskich finałów WOŚP. Edmund Leś przeznaczyły na ten cel 3 tysiące złotych, państwo Halina i Michał Mrówkowie na konto Orkiestry przekazali w związku z tym 2 100 zł, hojnością wykazali się też Piotr Kowalczyk (1 900 zł) oraz Stefan Drużkowski (1 700 zł). Wynik stacjonarnej licytacji 13 620 złotych.

DARCZYŃCY    

O to, by nie zabrakło przedmiotów na licytacje zadbali nasi darczyńcy: Salon Redukcji Defektów Skórnych RDS, Joanna StaszczykTimeless Biżuteria ZegarkiMeble BrożekTomasz Jan Latocha Burmistrz BrzeskaPapilo artykuły szkolne i biuroweKawiarnia Kawowe Love BrzeskoF.U. JUSTA-RehBonne Sante Brzesko – Gabinety DietetycznePasieka U ŻółtegoStudio Figura BrzeskoXtreme Fitness BrzeskoIzabela PiorunSzydełkowy ” Bzik”Manufaktura Blasku Car Detailing Giganci ProgramowaniaInversja SylwetkiJAWOR Usługi Remontowo-BudowlaneSeweryn KozubSabina Jakubowska oraz trzyletnia Mia z Londynu.

Galeria Zdjęć <<<<<<<<<<

____

Fot. Krzysztof Wasyłek

Gmina Brzesko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *