MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

BRYŁA LODU USZKODZIŁA DWA SAMOCHODY

Dwa samochody osobowe zostały uszkodzone przez fragment lodu, który spadł z dachu budynku w Bochni na ulicy Różanej. Spadający w ten sposób śnieg lub lód może być przyczyną tragedii, dlatego przypominamy, że zgodnie z ustawą Prawo budowlane, obowiązek odśnieżania dachów i usuwania nawisów śniegu i lodu, spoczywa na właścicielach, zarządcach i administratorach obiektów.

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia, w którym fragment zalegającego lodu spadł z powierzchni dachu doszło w czwartek (18 stycznia br.) w Bochni. Tuż przed godziną 11, mundurowi udali się na ulicę Różaną, gdzie zastali 2 zaparkowane samochody osobowe. Audi i Toyota posiadały widoczne uszkodzenia po tym, jak duża bryła lodu spadła na nie z jednego z budynków. Funkcjonariusze wykonali na miejscu czynności polegające na oględzinach miejsca zdarzenia i oględzinach obu pojazdów, w trakcie których opisane zostały powstałe uszkodzenia. W zdarzeniu nie było osób rannych. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Apelujemy o ostrożność zarówno właścicieli budynków, jak i poruszających się chodnikami pieszych. Zalegające na dachu duże ilości białego i ciężkiego puchu i lodu mogą negatywnie oddziaływać na konstrukcję dachu, a spadając z niego powodują ogromne zagrożenie dla znajdującego się na ich drodze mienia oraz przede wszystkim zdrowia i życia przechodniów. Zgodnie z ustawą Prawo budowlane, obowiązek odśnieżania dachów i usuwania nawisów śniegu i lodu, spoczywa na właścicielach, zarządcach i administratorach obiektów. Zgodnie z Prawem budowlanym, kto nie spełnia, określonego obowiązku utrzymania obiektu budowlanego w należytym stanie technicznym, użytkuje obiekt w sposób niezgodny z przepisami lub nie zapewnia bezpieczeństwa użytkowania obiektu budowlanego, podlega grzywnie nie mniejszej niż 100 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

___

KPP w Bochni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *