MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Muzyczne warsztaty z profesjonalistami

W Szkole Muzycznej I stopnia w Brzesku odbyły się warsztaty, które poprowadzili dla uczniów specjaliści  związani z  wiodącymi polskimi uczelniami i scenami muzycznymi. Wszystko dzięki zaangażowaniu firmy CANPACK, która po raz kolejny pozytywnie odpowiedziała na prośbę placówki o wsparcie jej działalności dydaktycznej.
– Szkoła stara się zapewniać uczniom kształcenie na najwyższym poziomie. Wszyscy nauczyciele posiadają wysokie kwalifikacje, które wciąż poszerzają. Duży nacisk kładziemy na to, aby nasi uczniowie i nauczyciele mieli jak najczęstszą możliwość kontaktu z uznanymi na świecie i w kraju instrumentalistami i znakomitymi dydaktykami. Każde takie spotkanie to okazja do wzbogacenia dotychczasowej wiedzy i zdobycia nowych doświadczeń, a to z kolei skutkuje udoskonaleniem procesu nauczania. Konfrontacja z takimi osobistościami nobilituje uczniów, podnosi rangę ich zainteresowań i pasji. Uwagi przekazywane przez naszych gości mają dla nich duże znaczenie. Nawet wtedy, gdy są podobne do tych, które słyszą na lekcjach, od swoich nauczycieli – mówi dyrektor Ilona Latocha-Dylewska.

W tym roku szkolnym warsztaty zorganizowano dla uczniów klas fortepianu, trąbki, skrzypiec, altówki oraz zespołu instrumentalnego i chóru. W zajęciach wzięło udział 132 uczniów spośród 165 stanowiących społeczność uczniowską. Uczestnicy mieli okazję pracować z zaproszonymi wykładowcami indywidualnie i grupowo. Każdy z nich otrzymał wiele cennych, spersonalizowanych wskazówek, które pomogą szybciej i skuteczniej rozwiązać indywidualne problemy techniczno- wykonawcze. Podczas rozmów z uczniami, po tych spotkaniach, zauważalna była ekscytacja i przejęcie kontaktem z zaproszonymi gośćmi i przekazanymi wskazówkami. Uczniowie nabrali większej pewności siebie. Po raz kolejny przekonali się też, że każdy z nich może w przyszłości zostać muzykiem i że warto uczyć się w szkole muzycznej.

Warsztatowe zajęcia prowadzili:
dr hab. Milena Kędra – pianistka, kameralistka i pedagog, wieloletni pracownik Liceum Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Krakowie oraz  Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, Kierownik Sekcji Fortepianu w POSM II st. im. F. Chopina w Krakowie oraz dyrektor artystyczny Krakowskiego Festiwalu Młodych Pianistów,
dr Bartosz Gaudyn – pracownik Akademii Muzycznej w Krakowie oraz pierwszy trębacz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach,
mgr Paweł Wójtowicz – skrzypek i kameralista. Koncertmistrz Opery Krakowskiej, nauczyciel Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego
w Krakowie, ekspert CEA ds. awansu zawodowego, kompozytor wielu utworów dla dzieci, juror konkursów i przesłuchań,
prof. dr hab. Stanisław Krawczyński – wieloletni pracownik krakowskiej Akademii Muzycznej, gdzie pełnił funkcję kierownika Katedry Chóralistyki, dziekana Wydziału Edukacji Muzycznej i w końcu  Rektora Akademii, w latach 2005 – 2012 oraz 2016 – 2020. Za jego kadencji Akademia została uznana, w rankingu tygodnika Wprost, za najlepszą artystyczną uczelnię w Polsce.

Dzięki wsparciu firmy CANPACK szkoła nabyła również monitor interaktywny, będący wspaniałą pomocą dydaktyczną. Podąża on za sposobami uczenia się, zapamiętywania
i komunikowania się dzieci oraz młodzieży, pomagając im rozumieć skomplikowane niekiedy zagadnienia z zakresu teorii muzyki. Na zajęciach kształcenia słuchu, rytmiki i audycji muzycznych monitor może stać się głównym nośnikiem treści i narzędziem pracy uczniów i nauczyciela.

Cała społeczność szkoły – dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice – jest ogromnie wdzięczna firmie CANPACK i z całego serca dziękuje za wspieranie rozwoju muzycznego dzieci i młodzieży z Brzeska i okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *