MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

MIESZKANKA BRZESKA NIE PRZESZŁA OBOJĘTNIE WOBEC OSOBY POTRZEBUJĄCEJ POMOCY

Policjanci powiatu brzeskiego nierzadko interweniują wobec nietrzeźwych stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym, bądź śpiących pod gołym niebem. Zgłoszeń na numer alarmowy 112 dokonują również mieszkańcy powiatu brzeskiego, którzy nie przechodzą obojętnie wobec osób potrzebujących pomocy. Tym razem empatią wykazała się 50-letnia mieszkanka Brzeska, która bez wahania wyciągnęła pomocną dłoń do nietrzeźwego mężczyzny.

Wrażliwym podejściem do drugiego człowieka wykazała się 50-letnia mieszkanka Brzeska, która w niedzielny poranek tj. 10 grudnia w pobliżu jednego ze sklepów w Brzesku zauważyła nietrzeźwego, leżącego na chodniku mężczyznę. Z pomocą innych przechodniów pomogła wstać 33-latkowi, a następnie powiadomiła służby ratunkowe. Na miejscu oprócz policjantów pojawiła się załoga karetki pogotowia, która przetransportowała mężczyznę do szpitala. Reakcja 50-letniej mieszkanki Brzeska zasługuje na uznanie.

Okres jesienno-zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych oraz osób pozostających przy niskich temperaturach poza miejscem zamieszkania. Bardzo często są to osoby, które ze względu na stan upojenia alkoholowego lub swoją nieporadność życiową – nie są w stanie same zadbać o swoje bezpieczeństwo. Nadal apelujemy do wszystkich o niezwłoczną reakcję na sytuacje, w których widzimy, że życie bądź zdrowie ludzkie może być zagrożone. Wystarczy czasami jeden telefon na numer alarmowy 112, aby to życie uratować. Często właśnie tylko dzięki empatii zwykłych przechodniów udaje się zapobiec tragedii i służby w porę odwożą wychłodzoną osobę do szpitala albo do placówek pomocowych dla osób bezdomnych.

__

KPP w Brzesku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *