MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Weronika Stachera wicemistrzynią Polski!!!

Weronika Stachera, uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku, zawodniczka MOSiR-u Bochnia, została wicemistrzynią Polski w judo. Jest prawdopodobnie pierwszą w historii brzeszczanką, która osiągnęła tak wielki sukces w tej dyscyplinie sportu.

Turniej odbywał się w Rybniku, a judoczka z Brzeska była jedną z najmłodszych zawodniczek rywalizujących w kategorii młodzików (rocznik 2009-2010). Zadanie nie było łatwe, bo akurat jej kategoria wagowa (40 kg) była bardzo silnie obsadzona. Debiut wypadł bardzo okazale. – (Weronika) walki eliminacyjne wygrała w pięknym stylu. Szkoda finału, ale trzeba zaznaczyć, że dla naszej młodej zawodniczki były to pierwsze zawody tak wysokiej rangi – komentuje postawę swojej podopiecznej trener Grzegorz Maj. Dyrektor bocheńskiego MOSiR-u Sabina Bajda dodaje, że 13-letnia Weronika będzie mogła swoich sił spróbować w tej samej kategorii wiekowej również w przyszłym roku.

W świecie brzeskiego sportu Weronika Stachera nie jest postacią anonimową. Na swoim koncie ma już sporo sukcesów sportowych odniesionych w barwach brzeskiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, którego jest uczennicą. Jej pasją jest judo, jednak równie świetnie radzi sobie w biegach przełajowych, a nawet w piłce nożnej. Jest reprezentantką szkolnej drużyny dziewcząt, która w czerwcu tego roku wywalczyła trzecie miejsce w wojewódzkich finałach Igrzysk Dzieci. Za swoje osiągnięcia otrzymała już kilkakrotnie stypendium przyznane przez burmistrza Brzeska Tomasza Latochę.