MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Święto boksu w Mokrzyskach

W hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Mokrzyskach rozegrany został finałowy turniej tegorocznego cyklu Międzynarodowego Grand Prix w boksie zorganizowany przez BKB Magic Boxing Brzesko i Małopolski Związek Bokserski pod honorowym patronatem burmistrza Brzeska Tomasza Latochy.

Kibice obejrzeli 25 walk w czterech kategoriach wiekowych – adeptów, młodzików, kadetów i seniorów. W zawodach wystartowali przedstawiciele 16 klubów (jeden zawodnik niezrzeszony) z pięciu województw – dolnośląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego. BKB Magic Boxing Brzesko reprezentowany był przez pięciu zawodników. Trzech z nich odniosło zwycięstwa (przy jednogłośnych werdyktach). Dawid Paszkot (waga 70 kg) wygrał z Hubertem Tokarzem (PTB Tiger Tarnów), a dodatkowo otrzymał puchar dla najlepszego młodzika turnieju. Eryk Miśkiewicz (waga 75 kg) pokonał Patryka Dulębę (UKS Fighter Kielce) i został uznany najlepszym kadetem zawodów). Swoją walkę zwycięsko zakończył także kadet Wiktor Siembab (waga 75 kg), pozostawiając w pokonanym polu Wojciecha Jurowskiego (Boom Boxing Studio Kraków). Na ringu w Mokrzyskach walczyli ponadto Kacper Sumara (kadet – 60 kg) oraz Jakub Ciuruś (junior – 60 kg), którzy tym razem musieli uznać wyższość swoich przeciwników.