MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

POTRĄCENIE 15-LATKA NA PRZEJŚCIU

W czwartek (17.08) o godz. 19.25 doszło do wypadku z udziałem osoby pieszej na Al. Solidarności w Tarnowie. Kierująca samochodem Toyota 39-letnia kobieta jadąc w kierunki ul. Mickiewicza potrąciła wchodzącego na przejście z wysepki 15-latka. W wyniku zdarzenia pieszy doznał złamania kości prawej nogi. Warunki drogowe były utrudnione ze względu na duże zachmurzenie.

W miejscu zdarzenia na jezdni znajduje się oznakowane przejście dla pieszych obejmujące trzy pasy ruchu, z których środkowy został dodatkowo oznakowany i wyznaczony jako wysepka dla pieszych.  Strefy takie są wydzielane na jezdniach w celu podniesienia bezpieczeństwa osób przechodzących na drugą stronę drogi.

Kierujący pojazdem, który zbliża się do przejścia ma obowiązek zachować szczególną ostrożność, przez co należy rozumieć min.  obserwowanie nie tylko samego przejścia ale również bezpośrednio przylegających do niego tras komunikacyjnych przeznaczonych dla pieszych.

Jeżeli przejście dla pieszych wyznaczone jest na drodze dwujezdniowej, przejście na każdej jezdni uważa się za przejście odrębne. Pieszy wchodzący na przejście z azylu ma pierwszeństwo przed pojazdami znajdującymi się w ruchu, jednak po wejściu na wyspę azylu dla pieszych ma również obowiązek ponownie upewnić się co do możliwości bezpiecznego wejścia na drugą część jezdni.

Przyczyny oraz okoliczności tego wypadku będą teraz ustalane w toku postępowania prowadzonego przez tarnowskich policjantów.

__

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.