MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Mokrzyska z Pucharem Burmistrza Brzeska

Reprezentacja Mokrzysk zwyciężyła w Turnieju Sołectw i Osiedli Gminy Brzesko rozegranym 19 sierpnia na stadionie LKS Olimpia Bucze. W zawodach wystartowało siedem drużyn, które o miano najlepszej rywalizowały w pięciu konkurencjach.

Drugie miejsca zajęło Bucze, a na trzecim miejscu zostały sklasyfikowane Okocim i Wokowice, których reprezentacje ukończyły zawody z takim samym dorobkiem punktowym. Na dalszych miejscach uplasowały się Sterkowiec, Poręba Spytkowska oraz brzeskie osiedle Kopaliny-Jagiełły.

Turniej Sołectw i Osiedli był głównym punktem świetnie zorganizowanego pikniku, którego program został tak skonstruowany, aby zadowolić gusta wszystkich uczestników, bez względu na wiek. Sporo atrakcji przygotowano dla dzieci. To były nie tylko „obowiązkowe” dmuchańce i malowanie twarzy, ale także bogaty blok zabaw, konkursów i gier prowadzonych przez doświadczone animatorki. Niejako poza programem znalazł się czas na spontanicznie zrodzony pomysł na dziecięcą zabawę taneczną. To miał być kwadrans, który przedłużył się do pół godziny, a do tańca ruszyła z najmłodszymi również bardzo liczna grupa dorosłych. Ta międzypokoleniowa zabawa rozpoczęła się już od pierwszych taktów muzyki w wykonaniu grupy Shantel. Były to spektakularne urodziny. Muzycy chętnie i obficie rozdawali płyty ze swoimi nagraniami, cierpliwie rozdawali autografy i  pozowali do pamiątkowych zdjęć, a publiczność razem z nimi śpiewała znane wszystkim przeboje. Rozgrzaną atmosferę skutecznie podtrzymywał DJ D-Wave. Jego udział w pikniku to wielki sukces organizacyjny i negocjatorski, bo Mateusz Tabak (tak nazywa się ten popularny didżej, znany przede wszystkim z działalności w jego macierzystym klubie dyskotekowym Energy 2000) na brak propozycji i zaproszeń narzekać nie może. Tylko sołtys wie, w jaki sposób zdołał przekonać go, aby odwiedził gościnne Bucze. A może tajemnica tkwi w tym przymiotniku „gościnne”? Bo gościnnie i życzliwie było przez cały czas trwania imprezy, której uzupełnieniem była nocna zabawa taneczna pod gołym niebem.

Daniel Szczupał wielokrotnie podkreślał, jak wielkie zangażowanie towarzyszyło przygotowaniom do Igrzysk Sportowych współfinansowanych przez Gminę Brzesko. Wydarzenie perfekcyjnie zorganizowały Rada Sołecka, miejscowa OSP, klub sportowy Olimpia oraz Koło Gospodyń Wiejskich Szpilki. Liczny sztab ludzi pracował na ten organizacyjny sukces przez wiele dni. Organizatorów wsparli liczni sponsorzy i przyjaciele. Ich lista zawiera aż 32 nazwiska i nazwy firm, dzięki którym na przykład niezwykle atrakcyjny był zestaw nagród w towarzyszącej turniejowi loterii fantowej – między innymi sprzęt AGD i rabatowe kupony ufundowane przez firmy usługowe. Tym wszystkim sołtys Bucza składa serdeczne podziękowania, zapraszając jednocześnie na przyszłoroczną edycję Igrzysk Sportowych.

__

Gmina Brzesko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *