MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Olesno. Kierowca, który dachował miał 1,8 promila

19-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mając 1,8 promila alkoholu w miejscowości Olesno wjechał do przydrożnego rowu i dachował.

Policjanci z dąbrowskiej komendy wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło wczoraj (18.06.br.), około godz. 04.00 w miejscowości Olesno. Oficer dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące dachowania samochodu na drodze prowadzącej z Wielopola w kierunku Olesna. Z przekazanych informacji wynikało, że osoba kierująca samochodem samodzielnie opuściła pojazd lecz wymaga pomocy medycznej. Na miejscu zdarzenia drogowego patrol mundurowych zastał zniszczonego seata znajdującego się na polu uprawnym oraz 19-letniego kierującego, którego poddano badaniu na stan trzeźwości. Okazało się, że młody kierowca ma 1,8 promila alkoholu w organizmie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do zdarzenia drogowego doszło na skutek utraty panowania nad pojazdem, w wyniku czego zjechał on do przydrożnego rowu i dachował. Nieodpowiedzialny mieszkaniec powiatu dąbrowskiego stracił prawo jazdy, natomiast za popełnione przestępstwo kierowania pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem, za co grozi mu zgodnie z kodeksem karnym kara do 2 lat pobawienia wolności, minimum 3-letni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka kara grzywny.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu. Jazda pod wpływem alkoholu zaburza percepcję, co z kolei wpływa na podejmowane dynamicznych decyzji za kierownicą.  Niestety,  wiele osób w dalszym ciągu igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *