MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

POTRĄCENIE ROWERZYSTY NA ŚCIEŻCE ROWEROWEJ

Potrącenie rowerzysty jadącego ścieżką rowerową przez włączającego się do ruchu kierowcę osobówki. Groźnie wyglądające zdarzenie drogowe zakończyło się kolizją.

11 kwietnia w Mościcach policjanci ruchu drogowego zostali zadysponowani do zgłoszenia zdarzenia drogowego z udziałem kierującego rowerem. Do potrącenia rowerzysty miało dojść na ścieżce rowerowej wzdłuż ulicy Kwiatkowskiego w Tarnowie-Mościcach. Przed mostem drogowym nad rzeką Biała w kierunku centrum miasta, jechał ścieżką rowerową rowerzysta, która usytuowana jest wzdłuż ulicy. Przejeżdżając przez jedną z ulic poprzecznych, został potrącony przez włączającego się do ruchu kierowcę samochodu osobowego. Rowerzysta upadł na drogę i uskarżała się na ból stawu skokowego. Policjanci ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia nie stwierdzając u nich alkoholu. Kierowca osobowego citroena tłumaczył policjantom, że nie zauważył nadjeżdżającego z jego prawej strony rowerzysty i wjechał na ścieżkę rowerową. Z uwagi, że poszkodowany trafił do szpitala, policjanci sporządzili dokumentację celem przygotowania materiałów do przeprowadzenia postępowania w sprawie wypadku drogowego.

Późnym wieczorem wpłynęła informacja, że rowerzyście nic się nie stało i nie wymagał on hospitalizacji. Sprawę poprowadzą policjanci wydziału prewencji tarnowskiej komendy Policji w kierunku kolizji drogowej.

__

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.