MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

W kwietniu ruszy budowa wieży widokowej

Na początku kwietnia br. rozpocznie się długo oczekiwana budowa wieży widokowej, która ma powstać na Bocheńcu. W siedzibie Urzędu Miejskiego burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz Jakub i Marek Gogolowie, przedstawiciele bocheńskiej firmy DESINN,  podpisali umowę dotyczącą realizacji tej inwestycji. Jest też druga pomyślna wiadomość dotycząca tego samego tematu – inwestycja będzie kosztować zdecydowanie mniej, niż przewidywał wstępny kosztorys.

– W wyniku przetargu koszt inwestycji jest dużo niższy, niż się spodziewaliśmy.Wykonawca zadeklarował wykonanie obiektu za około 1 milion 200 tysięcy złotych. To znacznie mniej w stosunku do pierwszego kosztorysu inwestorskiego, który był sporządzony przy wysokiej cenie stali – informuje burmistrz.

Inwestycja realizowana będzie przy pozyskanym przez brzeski samorząd dofinansowaniu w ramach trzeciej edycji rządowego funduszu Polski Ład. Kosztorys przygotowany na potrzeby wniosku w sprawie otrzymania tej dotacji, opiewał na kwotę w wysokości 2,6 miliona złotych. Przy jego sporządzaniu uwzględnione zostały obowiązujące wówczas ceny materiałów budowlanych. Wniosek zyskał akceptację, a dofinansowanie stanowi około 77 procent wartości całej inwestycji. Urząd Miejski w budżecie na ten rok zabezpieczył tak zwane środki własne, co otworzyło drogę do ogłoszenia przetargu.

O budowie wieży widokowej na Bocheńcu długo dyskutowali brzescy radni kilku kadencji. Dopiero w ostatnich latach poczynione zostały konkretne kroki w celu zmaterializowania projektu, który będzie mieć istotny wpływ na uatrakcyjnienie gminy Brzesko pod względem turystycznym. Teraz na Bocheńcu trwają niezbędne prace archeologiczne. Przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem, a to oznacza, że budowa ruszy w kwietniu. Zgodnie z umową powinna zostać ukończona w maju przyszłego roku. Wykonawca zakłada, że przy sprzyjających warunkach atmosferycznych jest w stanie znacznie przyśpieszyć ten termin.

Przypomnijmy zatem, że wieża widokowa stanie w odległości 250 metrów od kościółka św. Anny w Jadownikach. Jej wysokość wyniesie 25 metrów, a składać się będzie z 6 kondygnacji. Powierzchnia każdej z platform to kwadrat o boku 7,3 metra. Budowlę tworzyć ma stalowa konstrukcja z drewnianymi wykończeniami. Wokół głównego obiektu powstanie wiata oraz inne elementy tzw. infrastruktury towarzyszącej, między innymi parkingi.

__

Brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *