MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Sukces ucznia Zielonki na XLVI OOWEE

3 lutego na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie ruszyła XLVI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Jest to najstarsza i jedna z najbardziej prestiżowych olimpiad o zasięgu ogólnopolskim, w której udział biorą uczniowie z najlepszych techników w tym z Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku.

Rywalizacja, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, odbywa się w siedmiu grupach tematycznych i przebiega w kilku etapach. Olimpiada ta zgodnie oceniana jest jako jedna z najtrudniejszych ponieważ zakres wiedzy, który muszą opanować uczestnicy jest bardzo rozległy i obejmuje wiele zagadnień technicznych ale również fizycznych, matematycznych i informatycznych. A dodatkowo jest jedyną olimpiada z częścią praktyczną.

W tym roku szkołę reprezentują w grupie mechatronicznej Krzysztof Waśko i Kacper Pabian z 4 Meg, a w grupie elektrycznej Jakub Jędryka z 4TEp oraz Filip Wojtas z 4 Meg.

Po opublikowaniu przez organizatorów wyników z części teoretycznej zawodów II stopnia możemy przekazać bardzo dobrą informację:  Krzysztof Waśko z trzecim wynikiem zakwalifikował się do rozgrywek finałowych.

W imieniu całej społeczności szkolnej dziękujemy reprezentantom za udział w olimpiadzie, Krzysztofowi gratulujemy znakomitego wyniku i życzymy powodzenia w kolejnych  etapach.

 

Anna Witkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.