MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

PIJANY ZA KÓŁKIEM INFINITI – MIAŁ PONAD 3,5 PROMILA ALKOHOLU

W sobotę wcześnie rano 26-latek z powiatu tarnowskiego wsiadł w Infiniti będąc w stanie nietrzeźwości i doprowadził do wypadku drogowego, w którym ucierpiała 54-letnia kobieta. Podczas badania trzeźwości mężczyzna miał ponad 3,5 promila alkoholu.

Kilkanaście minut po siódmej rano na alei Jana Pawła II w Tarnowie w sobotę 18.02 zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedno z nich zostało wyrzucone poza pas drogowy i dachowało na pasie zieleni obok drogi technicznej. Powiadomieni zostali ratownicy medyczni, którzy udzielali pomocy poszkodowanej kobiecie. Jej samochód został wypchnięty poza jezdnię i dachował. Kobieta z urazami wewnętrznymi, uskarżając się na bóle całego ciała trafiła do tarnowskiego szpitala, gdzie okazało się, że ma poważne obrażenia wewnętrzne oraz złamaną kość łopatki. Na miejscu pozostali dwaj mężczyźni, którzy jechali Infiniti. Policjanci obsługujący to zdarzenie ustalali jego okoliczności.

Naoczny świadek wskazał, że kierowca Infiniti jechał lewym pasem i na kilkaset metrów przed rondem stracił panowanie nad swoim samochodem. Z dużą prędkością uderzył w osobowe renault, które jechało bezpośrednio przed świadkiem, wypychając je poza pas drogowy. Renault zjechało z drogi i dachowało na pasie zieleni obok drogi technicznej. Infinity uderzyło jeszcze w krawężnik po prawej stronie i zniszczyło latarnię uliczną. Z samochodu wyszło dwóch mężczyzn, którzy podróżowali na przednich fotelach. Policjanci przeprowadzili badanie ich trzeźwości. Obaj to 26 latkowie z powiatu tarnowskiego i obaj nietrzeźwi. W wydychanym powietrzu mieli ponad 3,5 promila alkoholu. Mężczyźni zostali zatrzymani, a po wytrzeźwieniu ustalono kierowcę – sprawcę wypadku drogowego. Okazało się, że kierowca ma cofnięte uprawnienia do kierowania w związku z czym został on doprowadzony do tarnowskiej prokuratury. Prokurator zastosował wobec niego środki wolnościowe w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

Mężczyzna będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku drogowego oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i naruszając zakaz prowadzenia pojazdów.

__

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.