Ponad 15,5 tysiąca papierosów i krajanka tytoniowa zatrzymana w Tarnowie

W poniedziałek po południu funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Tarnowie zatrzymali obywatela Polski. 43-latek przechowywał 15 660 szt. papierosów różnych marek oraz ponad 5 kg krajanki tytoniowej, nieopatrzonych polskimi znakami akcyzy skarbowej.

Towar ujawniono w Tarnowie, w garażu użytkowanym przez ww. mężczyznę. Zatrzymano wyroby o szacunkowej wartości ponad 15 tysięcy złotych. Natomiast gdyby kontrabanda trafiła na rynek, kwota jaką straciłby Skarb Państwa wyniosłaby blisko 19 tysięcy złotych.W powyższej sprawie wszczęto postępowanie karne, Polakowi przedstawiono zarzut popełnienia czynu określonego w art. 65 par. 3 Kodeksu karnego skarbowego. Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa skarbowego, podając że towar należy do niego. Jednocześnie złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności.

Ujawnione wyroby akcyzowe zatrzymano i zdeponowano w Placówce SG w Tarnowie. Zostaną one przekazane wraz z aktami sprawy do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom V Działu Dochodzeniowo – Śledczego Delegatury Małopolskiego Urzędu Celno -Skarbowego w Tarnowie.

__

Straż Graniczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.