„10 STRZAŁÓW KU CHWALE OJCZYZNY” W POWIECIE BOCHEŃSKIM

11 listopada br. obchodziliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W powiecie bocheńskim jednym wydarzeń upamiętniających to szczególne wydarzenie była zorganizowana po raz 9. akcja pn. „10 strzałów ku chwale ojczyzny”. Partnerem akcji zorganizowanej przez Małopolskie Centrum Strzelectwa była Komenda Powiatowa Policji w Bochni.

W piątek tj.11 listopada br. na otwartej strzelnicy LOK w Bochni odbyła akcja pn. „10 strzałów ku chwale ojczyzny”. Wydarzenie, którego najważniejszym celem jest upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości łączy w sobie elementy zawodów strzeleckich oraz pikniku rodzinnego. W tym roku odbyła się 9. edycja tej imprezy, w której uczestniczyli również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Bocheńscy funkcjonariusze wzięli w niej czynny udział jeszcze przed jej planowanym startem. Mundurowi w przeddzień akcji aktywnie uczestniczyli w odpowiednim przygotowaniu obiektu, a już w piątek od godziny 10 prezentowali policyjny sprzęt i elementy policyjnego umundurowania, które cieszyły się zainteresowaniem zarówno najmłodszych, jak i dorosłych. Funkcjonariusze chętnie opowiadali o swojej służbie oraz omawiali zabrany ze sobą sprzęt. Najmłodsi uczestnicy akcji, którzy przybyli na strzelnicę z rodzicami mogli również zobaczyć od środka policyjny radiowóz i z bliska zobaczyć oraz posłuchać sygnałów świetlnych i dźwiękowych tego pojazdu. Policjanci rozdawali dzieciom elementy odblaskowe, które odpowiednio wykorzystane zwiększają naszą widoczność na drodze. Podczas akcji funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Bochni aktywnie wspierali ich przyszli zastępcy – uczniowie klas policyjnych z II Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, nad którymi patronat sprawuje Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Jerzy Polczyk.

” 10 strzałów ku chwale ojczyzny” to przede wszystkim zawody strzeleckie – dla wszystkich tych, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności podczas strzelania do tarczy przygotowano kilkanaście stanowisk. W trakcie tej czynności wszyscy zainteresowani otrzymali pomoc doświadczonych instruktorów, którzy krok po kroku tłumaczyli zasady prawidłowego przygotowania się do czynności, jak i samego strzelania.

Do głównych atrakcji imprezy należały również: wóz strażacki i strażacki sprzęt, wystawa broni historycznej i kolekcjonerskiej, sprzęt ratowników z Rescue Team Bochnia, sprzęt Jednostki Wojskowej NIL i Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych oraz wojskowa grochówka. 9. edycja imprezy przyciągnęła na strzelnicę bardzo dużą liczbę osób, które swoim przybyciem i oddaniem „10 strzałów ku chwale ojczyzny” upamiętnili 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

__

KPP w Bochni

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.