MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Twoja Krew Ma Moc Pomagania

W niedzielne przedpołudnie, 2 października, na placu Kazimierza Wielkiego została przeprowadzona akcja honorowego dawstwa krwi pod hasłem „Twoja Krew Ma Moc Pomagania”, zorganizowana przez burmistrza Brzeska Tomasza Latochę oraz HDK MotoJadowniki. W ciągu czterech godzin zebrano łącznie blisko 14 litrów życiodajnego płynu.

Mimo niesprzyjającej pogody do mobilnego krwiobusu zgłosiło się 36 osób, spośród których 31 spełniało kryteria dopuszczające do udziału w akcji. Od każdej osoby pobrano 450 mililitrów krwi, co daje w sumie 13,95 litra.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom niedzielnej akcji za cenny dar, którym zechcieli się podzielić z potrzebującymi tej cennej pomocy. Podziękowania należą się także tym, którzy z obiektywnych przyczyn nie zostali zakwalifikowani do udziału w tej akcji – za obywatelską postawę oraz bezinteresowną chęć ratowania ludzkiego zdrowia i życia.

HDK MotoJadowniki znany jest z szeregu akcji charytatywnych i promujących szeroko rozumiane ratownictwo medyczne. Między innymi każdemu otwarciu i zakończeniu sezonu motocyklowego towarzyszą akcje honorowego dawstwa krwi wspierane przez brzeski samorząd.

__

Brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *