ad2
ad2
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

PLANTACJA KONOPI ZLIKWIDOWANA w BORZĘCINIE PRZEZ POLICJANTÓW

Małopolscy policjanci nie ustają w walce z przestępczością narkotykową. Skrupulatnie rozliczają kolejne osoby uprawiające środki odurzające, eliminując je z rynku. Tym razem zarzuty uprawy znacznej ilości usłyszał 52-letni mieszkaniec gminy Borzęcin, u którego w piwnicy budynku gospodarczego znaleziono kilkadziesiąt sadzonek konopi indyjskich.

29 sierpnia br. kryminalni z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wraz z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku weszli na teren jednej z posesji w gminie Borzęcin i zlikwidowali nielegalną plantację konopi, założoną w piwnicy budynku gospodarczego. Podczas sprawdzania pomieszczeń gospodarczych policjanci po odsunięciu szafy zauważyli dziurę w ścianie, a za nią drabinę prowadzącą do piwnicy budynku. To właśnie tam odkryli uprawę konopi indyjskich Pomieszczenie było specjalnie przygotowane, wentylowane i oświetlone z  doprowadzoną instalacją elektryczną. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 83 sadzonki tych roślin w różnej fazie wzrostu, a 52-latek u którego odkryto hodowlę został zatrzymany.

Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego, mężczyzna usłyszał zarzuty uprawy znacznej ilości narkotyków. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego. W myśl przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 8.

____
KKP w Brzesku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.