ad2
ad2
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

Defibrylatory dla podniesienia bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Wierzchosławice!

Gmina Wierzchosławice, dzięki środkom pochodzącym z nagrody w ramach konkursu Rosnąca Odporność finansowanej ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, zakupiła trzy defibrylatory AED LIFEPAK CR2 wraz z kapsułami i oznakowaniem. Całkowity koszt inwestycji wynosił 21 650,00 tys. zł.

AED to automatyczne urządzenie, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych potrafi przeprowadzić osoby bez przygotowania medycznego przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia. Nagłe zatrzymanie krążenia to stan, w którym serce przestaje pracować w prawidłowy sposób, a jego skutkiem może być niedotlenienie organizmu. Po upływie około czterech minut od ustania krążenia dochodzi do nieodwracalnych zmian w centralnym układzie nerwowym. Wczesne użycie defibrylatora powoduje zwiększenie wskaźnika przeżyć, jeżeli defibrylację wykonano w ciągu 3 minut od chwili zatrzymania krążenia. Zatrzymanie krążenia może zdarzyć się każdemu bez względu na wiek, płeć, stan zdrowia czy styl życia.

Jeden z trzech nowo zakupionych defibrylatorów AED LIFEPAK CR2 zainstalowany został w budynku Urzędu Gminy w Wierzchosławicach w holu głównym obok Punktu  Informacyjnego. Drugie urządzanie AED zostało zlokalizowane w budynku GCK w Wierzchosławicach, gdzie jest dostępne przez 24h/dobę, natomiast trzeci defibrylator AED zasilił wyposażenie druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Łętowicach.

Zakupione defibrylatory znacząco podnoszą bezpieczeństwo osób przebywających w Urzędzie Gminy w Wierzchosławicach i GCK oraz w okolicach tych obiektów.

 Na potrzeby prawidłowej i skutecznej obsługi urządzenia, pracownicy UG i GCK zostali przeszkoleni z użycia defibrylatora oraz udzielania pierwszej pomocy przez wykwalifikowanego ratownika Pana Andrzeja Ciupka, któremu składamy serdeczne podziękowania za przeprowadzenie szkolenia.

Mamy nadzieję, że użycie urządzeń nie będzie konieczne.

__

Gmina Wierzchosławice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.