MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Zjazd sołtysów w Szczepanowie

Ponad 300 sołtysów z całego województwa przybyło do Szczepanowa, by wziąć udział w uroczystościach z okazji jubileuszu 30-lecia Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów. Sanktuarium św. Stanisława gościło również przedstawicieli Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, zaprzyjaźnionych stowarzyszeń z innych województw, władz województwa małopolskiego oraz burmistrzów i wójtów nie tylko w Małopolski, ale także z innych regionów kraju.

Uroczystości rozpoczęła św. msza polowa w intencji sołtysów pod przewodnictwem księdza infułata Adama Kokoszki, który reprezentował księdza biskupa diecezji tarnowskiej Andrzeja Jeża.

W części oficjalnej zaproszeni goście złożyli gratulacje świętującym sołtysom, w których imieniu prezes Grzegorz Przybyło wręczył okolicznościowe podziękowania osobom wspierającym Stowarzyszenie. W tym gronie znaleźli się między innymi: ksiądz doktor Jerzy Krzanowski –  kapelan małopolskich sołtysów, proboszcz parafii św. Małgorzaty w Dębnie, ksiądz prałat Władysław Pasiut – proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Szczepanowie, kustosza Sanktuarium Szczepanowskiego, starosta brzeski Andrzej Potępa oraz burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.

W części artystycznej wystąpiły Zespół Pieśni i Tańca Krakowiacy Ziemi Brzeskiej oraz Grupa Śpiewacza Zespołu Pieśni i Tańca Porębianie.

Prezes Grzegorz Przybyło w imieniu Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji uroczystości jubileuszowych księdzu prałatowi Władysławowi Pasiutowi, burmistrzowi Brzeska Tomaszowi Latosze, Radzie Sołectwa Szczepanów na czele z sołtys Anną Lubowiecką, Radzie Sołectwa Sterkowiec na czele z sołtys Dorotą Karaś oraz naczelnikom i druhom z jednostek OSP w Jasieniu, Szczepanowie i Wokowicach.

__

Gmina Brzesko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *