MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Starosta Korta czytał dzieciom

W bocheńskiej bibliotece odbyła się ogólnopolska akcja „Cała Polska czyta dzieciom” w której wziął udział Adam Korta Starosta Bocheński.

Kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom” jest najbardziej znanym i cenionym działaniem Fundacji ABCXXI. Misją Fundacji jest wspieranie prawidłowego rozwoju psychicznego, umysłowego i moralnego dzieci i młodzieży. Cel ten można osiągnąć oraz wzmocnić poprzez praktykę codziennego czytania dzieciom. Zachęca więc rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom. Kampania ta otrzymała wiele nagród i wpisała się trwale w świadomość społeczeństwa, budując zarazem nawyki czytelnicze w wielu rodzinach i placówkach edukacyjno-wychowawczych.

Tegoroczny cykl spotkań odbył się pod hasłem „Bon czy ton czyli savoir-vivre dla dzieci”. Przedszkolaki miały okazję się dowiedzieć, jak człowiek dobrze wychowany zachowuje się w różnych sytuacjach. Nauczyły się także tego, że nasze zachowania niekoniecznie muszą być akceptowane przez innych, a my sami powinniśmy częściej zwracać uwagę na to, czy przypadkiem nie sprawiamy komuś przykrości i czy zawsze zachowujemy się stosownie.

W tegorocznej akcji wzięły udział znane osoby z naszego miasta, które czytały dzieciom teksty współczesnych polskich pisarzy. Wśród nich byli m.in.: Stefan Kolawiński – Burmistrz Miasta Bochnia, Adam Korta – Starosta Bocheński, Jerzy Polczyk – Komendant Powiatowej Policji w Bochni, Dariusz Gałązka – Komendant Straży Miejskiej, Robert Jawor ze Straży Miejskiej, Kamil Dudek – aspirant z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni, Michał Bajda – młodszy aspirant z Komendy Powiatowej Policji w Bochni, Jakub Majcher i Patryk Barański – strażacy z OSP Chodenice, Bernadetta Macheta – instruktor PiMBP w Bochni oraz Krzysztof Kasprzyk – artysta i miłośnik historii Ziemi Bocheńskiej.

[sk]

Powiat Bocheński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *