Ponad 31 tysięcy sztuk papierosów oraz 32 kg krajanki tytoniowej ujawnione w Tarnowie

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tarnowie zatrzymali nielegalne wyroby akcyzowe o wartości blisko 47 tys. zł. Nielegalnym wytwarzaniem i dystrybucją wyrobów tytoniowych zajmował się tarnowianin.

Pełniący służbę tarnowscy strażnicy graniczni przystąpili do kontroli samochodu dostawczego i wylegitymowali kierowcę, którym był około 30 letni mieszkaniec Tarnowa. Uwagę funkcjonariuszy przykuły przewożone pudła kartonowe oraz wypełniony worek jutowy.

W wyniku przeprowadzonych czynności, funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili papierosy oraz krajankę tytoniową. Ponadto ustalili, że zatrzymany prowadzi działalność gospodarczą w posiadanych pomieszczeniach magazynowych. Gdy strażnicy graniczni udali się na miejsce, znaleźli linie produkcyjne do wytwarzania papierosów (m.in. maszyny oraz komponenty do produkcji papierosów).

Wszczęto postępowanie przygotowawcze, w ramach którego mężczyźnie przedstawiono zarzut o przestępstwo skarbowe z art. 65 § 3 Kodeksu karnego skarbowego w związku z art. 65 § 1 kks i o przestępstwo z art. 12a ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2001 r. o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych.

Łącznie ujawniono ponad 31 tysięcy sztuk papierosów oraz przeszło 32 kg krajanki tytoniowej. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wyniosła prawie 47 tys. zł.

Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

__

Straż Graniczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.