ad2
ad2
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Nowy oddział w bocheńskim szpitalu

W Szpitalu Powiatowym w Bochni otwarto Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Co to oznacza? Łatwiejszy dostęp do specjalistów z dziedziny ortopedii, ale też krótszy czas oczekiwania na zabiegi.

– To kolejne rozwiązanie w naszym szpitalu, które ułatwi mieszkańcom powiatu bocheńskiego dostęp do lekarzy specjalistów – mówił podczas otwarcia Adam Korta, bocheński starosta.

Oddział mieści się w Pionie zabiegowym, na parterze budynku B szpitala od strony ulicy Krakowskiej. Docelowo będzie liczył 25 łóżek, na początek jest ich 15.

Nowym oddziałem kieruje lek. med. Mateusz Job, od kilku lat związany ze szpitalem powiatowym w Bochni. Zespół lekarzy ortopedów tworzą także lek. med: Piotr Dąbek, Bartosz Stasiak i Jacek Rycombel.

Z końcem marca, po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią  w bocheńskim szpitalu zostały wznowione operacje planowe. Lekarze nadrabiają więc zaległości.

Najczęściej wykonują – zaplanowane  zabiegi artroskopii stawów kolanowych, korekcję deformacji stopy, zabiegi chirurgii rekonstrukcyjnej narządu ruchu, ale także tzw. „urazówkę” czyli zespolenia złamań kończyny górnej i dolnej.

– Mamy też sporo planów, oprócz chirurgii kolana i stopy, chcemy rozwijać chirurgię barku i ręki. Będziemy się także starać o kontrakt na wykonywanie operacji związanych z wszczepianiem endoprotez – dodaje lek. med. Mateusz Job.

__

Szpital Brzesko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.