MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Eksplozja kreatywności uczniów PSP 3 podczas finału Odysei Umysłu

W pierwszy kwietniowy weekend ponad 1300 uczniów i studentów z całej Polski udowodniło w Gdyni, że młodzi ludzie potrafią kreatywnie myśleć i działać w duchu innowacji. W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz w hali Gdynia Arena odbył się 31. Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu. W konkursie twórczego rozwiązywania problemów wzięło udział ponad 200 zespołów, w tym również uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku w składzie: Karolina Madej, Lena Lewandowska, Magdalena Wójcik, Amelia Mrówka, Leonard Popiela, Tomasz Fidelus , Marcel Jakubas. Opieka trenerska: Katarzyna Zelek, Agnieszka Dzieńska. Nasza drużyna zajęła 11. miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Odyseusze mieli za zadanie przygotować i zaprezentować 8-minutowy humorystyczny spektakl TO ŻYCIE TO CYRK. . Podczas konkursu zespół musiał się także zmierzyć z Problemem Spontanicznym – niepowtarzalnym zadaniem-niespodzianką, którego treści nie zna do ostatniej chwili, a rozwiązanie tworzy w zaledwie kilka minut.

Dla dzieci z PSP 3 w Brzesku wyjazd ten był też okazją do poznania ciekawych miejsc w Trójmieście. Trójkowi Odyseusze po obowiązkowych zajęciach związanych z konkursem zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej, Europejskie Centrum Solidarności, byli na Westerplatte i molo w Sopocie. Wyjechali koleją linowo -terenowa na Kamienną Górę, spacerowali brzegiem morza oraz odwiedzili gdańską starówkę, a wszystko to w świetnym nastroju i przy pięknej pogodzie.

Było twórczo i radośnie. Wspólnie tworzyliśmy ten czas – marząc ,myśląc i tworząc. Bardziej niż cel liczy się droga, a nasza Odyseja trwa nadal!

Agnieszka Dzieńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *