ad2
ad2
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Dwóch pijanych 21-latków jechało samochodem. Który z nich wjechał w dom ?

Tuż przed północą kierowca osobowego audi dosłownie wbił się w dom przy drodze powiatowej w Woli Rzędzińskiej. Na szczęście zarówno domownikom, jak i podróżującym, nic się nie stało. Kierowca był pijany. W wydychanym powietrzu miał ponad jeden promil alkoholu.

Przed północą mieszkańców jednego z domów ustawionych przy drodze powiatowej obudził potężny huk. Okazało się, że kierowca osobowego samochodu uderzył w budynek niszcząc wiatrołap oraz ogrodzenie. Mieszkańcom domu na szczęście nic się nie stało. Zostały zawiadomione służby ratunkowe, które przyjechał na miejsce. Policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy ustali, że kierowca osobowego audi, nie zapanował nad kierownicą swojego samochodu i z pełnym impetem uderzył w budynek mieszkalny. W samochodzie oprócz kierowcy jechał jeszcze pasażer. Obaj to mężczyźni w wieku 21 lat, mieszkańcy powiatu tarnowskiego. Badania trzeźwości wskazały, że obaj byli pijani. W wydychanym powietrzu mieli ponad 1 promil alkoholu. Trafili do Policyjnej Izby Zatrzymań z uwagi na brak możliwości stwierdzenia, kto kierował pojazdem. Samochód został przetransportowany na parking, gdzie zostanie poddany oględzinom.

Kierowca będzie odpowiadał za prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Dodatkowo policjanci wszczną postępowanie za uszkodzenie ogrodzenia i domu. Jest to przestępstwo wnioskowe, zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

__

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.