MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

Wymiana latarni w Brzesku

Rozpoczął się pierwszy etap zaplanowanej na ten rok w Brzesku kompleksowej wymiany latarni ulicznych i parkowych. Prace wykonują pracownicy i podwykonawcy TAURON Nowe Technologie S.A., a wymiana dokonywana jest w miejscach wskazanych przez Urząd Miejski.

Gmina Brzesko corocznie ponosi stałe opłaty związane z konserwacją ulicznego oświetlenia. Ponieważ w wielu miejscach latarnie nie były wymieniane od wielu lat, brzeski samorząd postanowił skorzystać z możliwości wykonania takiej usługi przez TAURON z tytułu tych opłat.

Aktualnie wymiana prowadzona jest na terenie zieleni miejskiej przy placu Kazimierza Wielkiego. Usuwane są stare lampy ze słupami, a w ich miejsce stawiane są stylizowane latarnie parkowe. W dalszej kolejności prace przesuną się wzdłuż ulicy Uczestników Ruchu Oporu, zahaczając po drodze o ulicę Zieloną, a zakończą się na placu Zwycięstwa. Wszędzie tam zamontowane zostaną nowe latarnie uliczne. Zakres prac przewidzianych w pierwszym etapie tego przedsięwzięcia obejmie też ulicę Mościckiego pomiędzy Placem Targowym a Galerią Odyseja. Drugi etap całego zadania zostanie zrealizowany jeszcze w tym roku.

Wiele brzeskich latarni liczy już sobie sporo lat. Zwróciliśmy się do TAURON-u  z prośbą o ich rychłą wymianę z dwóch powodów. Po pierwsze ich obecny stan mógłby wkrótce stanowić pewne zagrożenie dla pieszych i pojazdów poruszających się w ich pobliżu. Ważne są również względy estetyczne, a wizerunek gminy jest dla mnie równie ważny jak każda inna dziedzina życia społecznego naszych mieszkańców – komentuje burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.

__

Brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.