MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Rowerzysta znalazł psa bestialsko porzuconego w worku w Lesie Szczepanowskim

21 marca to pierwszy dzień wiosny, dla jednych był to dzień wagarowicza, dla innych pierwszy dzień pracy w ogrodzie, jeszcze inni wyruszyli w tym dniu, korzystając ze sprzyjającej pogody, na rowerową przejażdżkę. Jeden z rowerzystów przejeżdżających przez Las Szczepanowski około godziny 16.30 zauważył dziwnie ruszający się worek a z niego dochodzące rozpaczliwe skomlenie o pomoc.

Ktoś bestialsko porzucił tam zawiązanego w worku psa. Zwierzę próbowało się wydostać z worka, nawet piesek wygryzł już w nim dziurę. Gdy rowerzysta rozwiązał worek pies od razu zaczął biegać, lekko przy tym kulejąc. Bardzo cieszył się i prawdopodobnie z głodu próbował jeść nawet liście. Piesek jest bardzo młody, pełen energii i radości.
W pobliżu miejsca w którym porzucono psa nie było niestety niczego co pomogłoby w ustaleniu tożsamości właściciela, który dopuścił się popełnienia takiego czynu. Aktualnie sprawę bada brzeska policja. Przypomnijmy, że zgodnie z art. 35 ust. 1a Ustawy o Ochronie Zwierząt “osobie, która dopuściła się znęcania się nad zwierzęciem” grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli ktoś z Czytelników mógłby pomóc w ustaleniu personaliów właściciela, który dopuścił się bestialskiego czynu, to prosimy o zgłaszanie się na Komendę Policji w Brzesku.
Liczymy na to, że psiak znajdzie nowy, szczęśliwy dom i kochających właścicieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.