Oddział Covidowy w brzeskim Szpitalu przechodzi do lamusa

Nie będzie już oddziału covidowego w Szpitalu Powiatowym w Brzesku. Zdecydował o tym 11 marca Wojewoda Małopolski. W związku z tą decyzją do 31 marca 2022 roku pozostanie jedynie sześć łóżek dla osób podejrzanych o zakażenie wirusem Sars-Cov-2.

Od tego momentu mieszczący się dotychczas na II piętrze budynku szpitala Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Kardiologicznym będzie ponownie funkcjonował w pomieszczeniach w których mieścił się przed powołaniem oddziału dla osób chorych na Covid-19. Niezmienne pozostały również zwyczajne zasady funkcjonowania oddziału.
W brzeskiej lecznicy uruchomiony został oddział covidowy 8 listopada 2021 roku. Już dwa dni później nie było wolnych miejsc na tym oddziale. Oddział składał się z 68 łóżek. 55 z nich to łóżka dla osób z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, 6 to łóżka dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia, zaś nie mniej niż 7 to łóżka intensywnej terapii dla dorosłych, wyposażone w kardiomonitor oraz możliwość prowadzenia wentylacji mechanicznej lub tlenoterapii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.