CZY PIESZY NA PRZEJŚCIU MOŻE CZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE?

Apelujemy do kierowców o szczególną ostrożność podczas dojeżdżania do przejścia dla pieszych, które powinno być dla nich azylem bezpieczeństwa. Ostatnio w Tarnowie doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych nastolatki, dzisiaj seniorki.

28.03. br. informowaliśmy o potrąceniu na przejściu dla pieszych nastolatki, wczoraj rano wpłynęło kolejne takie zgłoszenie. Tym razem dotyczyło przejścia dla pieszych ulicy Szkotnik i przechodzącej seniorki. 63-letnia kobieta przechodziła od strony ulicy PCK w kierunku ulicy Pułaskiego. Na przejściu dla pieszych nie zauważył jej 57-letni mieszkaniec powiatu, który swoją skodą potrącił kobietę. Upadła ona na jezdnię i uskarżała się na ból nogi oraz ogólne potłuczenia. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia zabrała poszkodowaną do tarnowskiego szpitala, gdzie została poddana badaniom przez lekarzy SOR-u. Na miejscu pozostali policjanci wydziału ruchu drogowego, którzy ustalali okoliczności tego zdarzenia drogowego. Została sporządzona dokumentacja, która pozwoli na wszczęcie postępowania w związku z wypadkiem drogowym. Ze szpitala dotarły niepokojące informacje, z których wynikało, że poszkodowana kobieta ma złamaną nogę oraz uraz barku.

Przypominamy, że zgodnie z kodeksem drogowym kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić pieszego na niebezpieczeństwo podczas przekraczania przejścia dla pieszych.

__

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.